Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg, hallottam olyat nem...

Tényleg, hallottam olyat nem tudom már hol tévében vagy rádióban hogy ö az óceán alatt csinálnak autópályát és Amerikába el lehet majd jutni 4-5 év múlva autóval illetve busszal?

Figyelt kérdés
Szerintetek van benne valami igazság?
2013. dec. 8. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen!
2013. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Inkább érdekes hogy lehetetlen dolgokat megvalósítják! :)
2013. dec. 8. 18:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez pont olyan, amit nem fognak megcsinálni.


Jó pár ezer kilométert NEM lehet alagútban biztonságosan vezetni. Egyszerűen kivitelezhetetlen, ott meg kell állni pihenni, karambol lehet, lerobbanhat a kocsi, akármi. Felszínen terelhető a forgalom. De egy több ezer kilométeres alagútban mégis hogyan?


A terv VASÚTI alagút volt, és abból sem lesz mostanság semmi.

2013. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó oké lehet összetévesztettem a vasúttal. De te is hallottál róla akkor ha tudod mire értem! Ha azt mondják akkor biztosan meglesz!!! Reméljük....
2013. dec. 8. 19:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én legutóbb azt olvastam, hogy a boszporuszon csinálnak alagutat.
2013. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az meg micsoda?
2013. dec. 8. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg rákeresnél... ;)
2013. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem csinálnak ilyet. Több oka is van.


De ha nemes egyszerűséggel eltekintünk attól a ténytől, hogy mennyire nem megvalósítható több ezer méteres mélységben a víz alatt egy alagutat építeni több ezer km hosszan akkor a legegyszerűbb ellenérv:


Barátok között is legalább egy 6000 km-es alagútról beszélnénk. Tegyük fel valami nagyon modern szupervonat közlekedne benne 300 km/h átlagsebességgel. Akkor is min. 20 óra lenne az út és ha lerobbanna ki tudja mennyi idő alatt érne oda a segítség... Ez nem vállalható kockázat.

2013. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehetetlen.

... és az atlanti-hátságon keresztül? :D

2013. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak a hétköznapi ésszel átgondolva: több ezer kilómétert levezetni egyhuzamban lehetetlen.


Amúgy pedig: levegő, szervízút, pihenők, üzemeanyag-felvétel (benzinkutak), szállodák, kórház, mentők... Stb.


Nonszensz még az ötlet is.

2013. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!