Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik-e az emberi képzelettő...

Létezik-e az emberi képzelettől függetlenül létező isten - tehát van-e olyan isten, akit/amit nem az ember alkotott meg?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem létezik, akkor isten nem egyéb, mint egy relatív (=viszonylagos =embertől függő) "kijelentés"/állítás/fogalom/jelenség stb.

2013. dec. 20. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed lényegében az, hogy isten létezik, vagy csak emberi kitaláció. A válasz: fogalmam sincs. Eddigi 41 évem során nem sikerült semmiféle biztosítékot szereznem/kapnom sem arról, hogy tutira létezik, sem arról, hogy tutira nem. Nem véletlenül beszélünk vele kapcsolatban mindig hitről, és sosem tudásról. Az ember élethelyzetétől, lelki-szellemi beállítottságától függ, hogy az egyformán bizonytalan igen és nem közül éppen melyiket fogadja el valóságnak.
2013. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az hogy hiszel-e istenek létében, vagy nem annak a kérdésnek az eldöntésével ekvivalens, hogy hiszel-e olyasminek a létezésében, ami létezésének semmi más jele nincs, csak az, hogy az emberiség többsége hisz benne.
2013. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Attól függ mit értünk "Isten" alatt. Einstein ha jól tudom a világ bonyolultságát és összetettségét értette e fogalom alatt, a vallást pedig az ez irátni rajogásként írta le.


Egy emberarcú Isten valószínűleg nem létezik. Persze ez nem egy tudományos kijelentés.

2013. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tudomány kategóriába irtad, feltételezem, hogy tudományos választ vársz.

Nos, a tudomány válasza az, hogy nem foglalkozik ezzel a kérdéssel, mert tudományos eszközökkel nem bizonyitható Isten létezése. Épp ezért a tudomány a modelljeiben nem számol Isten létezésével, de nem is veti el kategorikusan a létezését.

2013. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elveti. Mert ha nem számol a létével, akkor elveti. Ha egy tudós vallásos, akkor a tudománytól függetlenül az.
2013. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha én ismernék egy ilyen Istent és elmondanám neked, hogy létezik, az számodra semmivel sem jelentene többet, mint a mostani tudásod.

Az én kijelentésemben ugyanúgy csak hinni tudnál, mint a mostani elképzelésedben a kérdést illetően.


Hogy választ kapj, tapasztalathoz kell jutnod, másokat hiába kérdezel (esetleg motiváló lehet, hogy valaki azt mondja, létezik, de ez még nem bizonyító erejű).


A fontosabb kérdés inkább az, hogy valóban ez-e az a kérdés, amit fel kell tenned. Hiszen ez a legnehezebb kérdésnek tűnik mind közül. Lehet, hogy van olyan kérdés, ami "közelebb" van hozzád és amit nagyobb valószínűséggel tudsz megválaszolni idővel.

2013. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kevés ember lesz attól hívő, mert valamiféle misztikus élményben van része, miáltal közvetlenül megtapasztalja istent. A legtöbben sorsuk alakulásában vélik felfedezni az isteni gondviselést, mert mindannyian úszunk meg néha dolgokat. A legtöbben ezt hívják isten "megtapasztalásának", miközben mások meg azt mondják "szerencsém volt".
2013. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 levis56 ***** válasza:
Amíg istent egy személynek képzeljük addig messze vagyunk az igazságtól,hogy milyen isten azt nem tudhatjuk de sem nem nő sem nem férfi mert ha isten egy egész akkor mind a két pólusnak meg kell lennie benne,tehát Androgün,olvasd el a Taóval kapcsolatos ezoterikus könyveket talán közelebb kerülsz a megértéshez,a Taó isten személytelen megközelítése, megmagyarázhatatlan magyarázata,vagy olvass a panteizmusról még azzal is közelebb kerülsz isten megítéléséhez.Felfoghatod Kozmosznak is (nagy rend)isten,mikró kozmosz,(kis rend) ember,mindkettő hasonló de minőségileg nem egy.
2013. dec. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Einstein ha jól tudom a világ bonyolultságát és összetettségét értette e fogalom alatt, a vallást pedig az ez irátni rajogásként írta le.

"


-Ez káoszimádás.

2014. ápr. 10. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!