Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek az alább...

Mi a véleményetek az alább felvázolt kérdésekről? Létezik esetleg, olyan könyv ami hasonló témával foglalkozik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhányszor elgondolkoztam azon, hogy mi lenne, ha elvégeznénk a következő (gondolat)kísérletet:

Születésük után fognának egy csapat (mondjuk 30-50) csecsemőt és biztosítva a megfelelő életkörülményeket elzárnák a külvilágtól. Akár több generáción keresztül megfigyelve őket.

Tehát tegyük fel, hogy az élelem megszerzésével nem lenne gondjuk, vírusok sem juthatnának be, biztosítanák a megfelelő hőmérsékletet stb.

Szerintetek szociálisan illetve szellemileg, hogyan fejlődnenek? Ki alakulhatna vmi beszed szerű kommunikáció ? Pl vannak olyan tulajdonságok amit genetikusan kodoltak az emberben. Szellemileg/ tudatilag felemelkednének vagy inkább megmaradnak valami állati szinten? Stb...

Mit gondoltok erről ?


Természetesen elvi síkon beszélek a dologról, nem áll szándékomban megvalósítani...



2013. dec. 26. 00:27
 1/5 anonim válasza:

Érdekes kérdés én is gondolkodtam ilyenen. De arra jutottam hogy a szülőktől kapott gének és tulajdonságok alapvetően határoznák meg a kísérletet.

Szerintem nézd meg vizsgáld meg ezt a világot és máris látod h minta nélkül nem igen van fejlődés.

2013. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De honnan van a minta?
2013. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Beszed nem alakulna ki, de kommunikálni tudnának. Erre volt már példa, pl. erdöben, állatok közt nevelkedett gyerekeknél.
2013. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Közben találtam egy valamelyest idetartozó cikket:

[link]


Tovább fűzve a gondolatmenetet. Ha különböző rasszokból kerülnének ki az "alanyok" vajon összeállnának rasszonként csoportokba vagy vegyülnenek egymással?


Az elszeparalodast nem faji előítéleti alapon értem, hanem mondjuk úgy, hogy látják, hogy vmelyikük fehér a másik meg feketebőrű, és ebből kifolyólag a magához hasonló bőrszínűvel kezd kapcsolatot letesiteni, mert jobban hasonlítanak egymáshoz.


Ne értsetek félre nem vagyok rasszista, csak kiváncsi :D

2013. dec. 28. 01:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel a rasszizmus, nacionalizmus, etnopatriotizmus az állati, minimális gondolkodás által jöttek létre. Valószínűnek tartom a rasszos elkülönülést. Az antirasszizmus feltételei a kommunikáció paradigmája és a divergens gondolkodás. Így gondolom ez nekük nem lenne meg. Az emberi gondolkodás a beszélt nyelven alapszik. Jelekkel lehet kommunikálni, de filozofálni nem.
2014. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!