Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A hajdani "keleti" Közép-Euráz...

A hajdani "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú kárpátmedencében megtelepedett népesség az avarság csoportjai, megérték az Álmos és Árpád vezér féle szintén "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú, pusztai, "szittya", néptömeg Kárpátmedencébe költözését?

Figyelt kérdés

- és a magyarság egyik alkotó részévé vált a kárpátmedencei avarság az Etelközből érkező hét törzzsel együtt, ők lenének a László Gyula által is említett, 8. törzs?


www.youtube.com/results?search_query=az+avarok+megérték+a+honfoglalást&sm=1


Tehát ezek alapján kimondhatjuk, hogy a 896-os év, a törzsek beköltözése után, a már korábbi időktől(kb. 570-es évektől) a Karpátmedencében élő avarság az Álmos és Árpád féle beköltöző néppel egyesült, része lett, és ez az Álmos és Árpád törzseitől korábbi időktől itt élő kárpátmedencei népesség(nagyobb részben avarság, avar népesség a Duna-Tisza közén az Alföldön, a Tiszántúlon és Erdélyben a folyok vidékén, elenyésző szláv és germán népesség főként a Dunán túl vidékén) a magyarság egyik alapító ősévé vált a beérkező törzsekkel együtt?


Kimondhatjuk? - A hajdani kárpát medencei népesség az úgynevezett avarok kárpátmedencei népessége a "fiatal" kialakuló magyarság(A magyar név legkorábbi előfordulásai a 9. századi arab krónikákban találhatóak („madzsar”).) kialakulásának egyik létszámban is jelentős hajdani népe, csoportja a sok többi későbbi vagy korábbi "fiatal" magyarság részévé váló népesség csoport (besenyők, kunok, jászok) mellet.

Tehát a korábban ide telepedett, kárpátmedencei "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú avarok népességéből a 896-ban beköltöző Álmos és Árpád féle szintén "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú törzsek népességével együtt, "fiatal" magyarok, magyarság lettek?

Egyik őseink az avarok?



2014. jan. 9. 14:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Videó a kérdés és a téma kapcsán:

https://www.youtube.com/watch?v=IlmzKR6_W9k

2014. jan. 9. 15:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Olvadhattak be avar töredékek a honfoglaló magyarságba. És mivel az Avar Kaganátus (mely eltűnt, mire a magyarok megérkeztek) a Kárpát-medencében élő bolgártörök, gepida, szláv és szarmata csoportokat elnyomva létezett, utóbbiak között is lehettek őseink.

Sőt! Mivel a gepidák gót csoportokat, a szarmaták pedig roxolánokat és alánokat is magukba olvasztottak, ezek között is lehettek őseink.

És így vissza egészen az Australopithecusig és még tovább...


Mit szeretnél kihozni mindebből?

2014. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Mit szeretnél kihozni mindebből?"


Hát, hogy most ők lennének a 8. törzs?

2014. jan. 9. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel nincs semmilyen adat arról, hogy hányan lehettek itt, illetve mekkora területen voltak szétszóródva, amikor a honfoglaló magyarok megérkeztek, én nem nevezném 8. törzsnek őket. Vagy ha ők a 8. törzs, akkor nevezzük a szlávokat 9. törzsnek. :-)
2014. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ritkán fordul elő, hogy népek csak úgy kihalnak, és más népek foglalják el hűlt helyüket. Az viszont gyakori, hogy egyesek rohadt fontosnak tartják, hogy kik a távoli őseik, mert azt hiszik, hogy az valamiféle minőséget jelez, ami nekik is megvan, meg jogot ad erre-arra. Ezért aztán a történelmi adatok, régészeti leletek szűrt és célzott megválogatásával kialakítanak maguknak egy származási mitoszrendszert, amit oda lehet dörgölni bárki orra alá, aki nem szimpi, vagy akitől féltik a jogaikat.

Különben miért ne lehetne benne a mai magyar népesség genetikai állományában bármilyen gén, ami bármely valaha itt élt nép valamelyik tagjától származik, így természetesen az avarok, gepidák, szlávok, zsidók, frankok, románok, jászok, stb. mind őseink lehetnek. Sőt, mivel a legendák, meg kortárs feljegyzések szerint létezett olyan nép, mely magát magyarnak nevezte a Kárpátmedencén kívül is, ezen nép tagjai minden valószínűség szerint keveredtek más népek tagjaival vándorlásuk során. Ezek mind hozzájárulhattak a mai magyar lakosság genetikai állományához. A feltételes mód azért indokolt, mert ez nem biztos. Aki elmerül a genetika rejtelmeiben, tudja, hogy miért.

2014. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Hát igen, ritkán fordul elő, hogy népek csak úgy kihalnak, és más népek foglalják el hűlt helyüket."


Helyénvaló, dolgokat tisztán látó, reális állítás.


Teljesen "kihalt" utódok nélküli népek nyomaira leginkább a Csendes Óceáni szigetvilágba vagy a külvilágtól elzárt szigetekben lehet legjellemzőbben rábukkanni például a Húsvét szigetek népe. Na ők valóban elzárt helyen, egy óceán által körülvett szigeten éltek, és esélyük sem volt hozzájárulni más új beérkezett népek létszámának növeléséhez, népességében továbbélni mint már egy új nép része és fiai. Na ők valóban, tényleg úgy haltak ki hogy genetikai nyomokat nem igazán hagyhattak maguk után, kihaltak a háború és a járványok miatt, csak a hatalmas szobrok maradtak amik a kultúrájuk létezéséről tanúskodnak a szigeten.


Ezzel szemben a Kárpátmedence egy hatalmas Eurázsiai élettéren terül el. Itt nagyon nehezen tűnnek el régi régen itt élt népek nyom nélkül úgy, hogy genetikai, antropológiai fiatal utódbeli nyomot sem hagynak és vagy kulturális nyomot sem hagynak a későbbi újonnan a területen megjelenő nép kultúrájában, szinte soha.


Ezt figyelembe véve, kimondhatjuk, hogy az avarok előtt ezen a területen élt népek is az őseink.

2014. jan. 10. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kimondhatjuk. De azt hiszem, hogy akik ezen a kérdésen lovagolnak szeretnének egy, vagy két népet megnevezni, persze olyanokat, akikre büszkék lehetnek, tapasztalataim szerint ezek inkább szabadon lovagoltak a végtelen eurázsiai pusztákon, és állatokat tartottak, nem pedig ligetes, erdős területeken letelepedve vadásztak, halásztak. Jellemzően erősen hisznek abban, hogy a "hivatalos" tudomány titkol előlük bizonyos "perdöntő" tényeket, kutatási eredményeket, melyek megerősíthetnék abbéli meggyőződésüket, hogy a magyar valamiféle különleges, nemes, ősi, sőt a legősibb nép. Paranoid téveseszme rendszerükben gyakran hasonló elgondolásaik vannak az ufókról, meg egyfajta a világgazdaságot irányító sötét, titokzatos ( naná, hogy zsidó!) nagy hatalmú körökről is.
2014. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Jellemzően erősen hisznek abban, hogy a "hivatalos" tudomány titkol előlük bizonyos "perdöntő" tényeket, kutatási eredményeket, melyek megerősíthetnék abbéli meggyőződésüket, hogy a magyar valamiféle különleges, nemes, ősi, sőt a legősibb nép."


Ez az erős hit a születéssel kezdődik és a halálig tart, jellemzően az ennek a motívumnak az alapja, hogy mindeni származik, jött valahonnan.


Minden népnek az egész földön van efféle óhaja. A magyarságnak miért ne lehetne ilyen jellegű óhaja?

A tudománynak meg az a dolga, hogy kielégítse ezt, elmagyarázza a dolgokat, történelmi igazságot mutasson fel a segédtudományok széleskörű bevonásával, úgy, hogy ez a valahova tartozás vágyának, büszkeségének megélését eredményezze, nem pedig kételyeket és további kérdéseket támaszon benne.

A tudománynak nem szabad demagóg módon viselkednie az állításaival és a megállapításaival. A társadalom egy közösség mindég is minden időben éhes lesz arra, hogy a hovatartozását megélhesse nagyobb történelmi távlatokban is nem csak otthon a szűk vagy a tágabb családi körben.

Ebből kell kiindulni, az igazat kell keresni, az kell igazat mondani, és logikusan mondani, és érvekkel, a feltételezéseket pedig kerülni kell, vagy szigorúan jelezni hogy ez csak feltételezés nem szentírás, hogy a kételynek és a kétségnek ne merüljek fel esetlegesen még okkal is egyesek fejében.

A közösséget nem szabad hülyének nézni a tudománynak. Sokan ebbe a hibába esnek.

2014. jan. 10. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, amint te is látod, a tudomány érvekből és ellenérvekből áll, és vitára épül, nem nagy igazságok kinyilatkoztatására. Abban nem értek egyet, hogy minden népnek olyan igényei lennének, amilyeneket te leírtál, egyrészt azért nem, mert a nép emberekből tevődik össze, vagyis itt egyéni igényekről van szó. Én nagyjából tudom, hogy az őseim nagy része erdélyi, de hogy az ő őseik honnan jönnek, az nem izgat különösebben - ez sosem tudható meg biztosan, ráadásul azt, hogy én ki vagyok, az én tetteim határozzák meg, nem az őseim tettei.

Másrészt azért nem értek egyet a kijelentéseddel, mert ez a népfogalom a 19. századi romantikus-(akkor még jó értelemben vett)nacionalista elképzelésben gyökerezik. Szerintem egyébként ezt megelőzően helytelen is népekről beszélni; államalakulatokról ill. nyelvi-kulturális hatásokról korrektebb lenne. Ne felejtsük el, hogy azelőtt a "magyar nemzet" is a nemességet jelentette csak...

2014. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!