Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A huszita (cseh) hódítások...

A huszita (cseh) hódítások meddig terjedtek Magyarországon térben és időben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom már Luxemburg Zsigmond is hadakozott ellenük és még Mátyás király is, ez jó néhány évtized.

Mennyire voltak hódításaik tartósak, vagy csak inkább fosztogattak?

Úgy tudom a mai Szlovákia nagy részén jártak. Mennyire tekintik ezen hódításaikat a nagy-morva birodalom jogutódjának vagy csehszlovákia jogelődjének.


2014. febr. 5. 21:18
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Bár nem vagyok szakértő abban a tekintetben, hogy a csehek hogy értelmezik a huszita hódításokat, véleményem szerint ezeket az inkább fosztogatásnk, illetve az akkori Magyar Királyság kis részei felett gyakorolt többségében erősen átmeneti kontollt elég erős lenne egy vált vagy valós birodalom jogutódjának tekinteni, különösen annak fényében, hogy Mátyás később megszerzi a cseh koronát, és ezzel a választójogot a Német-Római Birodalmon belül.
2021. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!