Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok olyan verset, vagy...

Tudnátok olyan verset, vagy elbeszélést mondani, amit szívesen felolvasnátok idős embereknek?

Figyelt kérdés
Lehetőleg közérthető legyen,egyszerű,ne túl hosszú.Az se gond,ha régi időkről szól.
2014. febr. 10. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, nem teljesen leszek ontopic:

Ha nem ünnepségről van szó, akkor bármit. És inkább beszélgess velük, azt általában szeretik; de főleg azt, ha te meghallgatod az ő történeteiket. :)

Ha rendszeresen jársz időseket látogatni (pl. szocotthonba, kórházba), akkor lesz idő mindenre.

Sok sikert. :)

2014. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem felolvasnom kell majd valamit :) és majd arról beszélgetni.
2014. febr. 10. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez így azért nehéz, mert (egyáltalán nem meglepő módon) az idős emberek ízlése, érdeklődése sem egyforma; kinek ez tetszik, kinek az, a fiatalokhoz és a középkorúakhoz hasonlóan.

Sőt, a társadalmi réteg/osztály is számít. Például egy idős parasztbácsinak (jó esetben) tetszhet Petőfi valamelyik verse, egy budapesti értelmiségi néni meg azért "magasabb szintű" irodalommal is elboldogul.

Az alkalom sem mindegy. Ez valami ünnepség lesz? Vagy csak egy egyszeri látogatás? Osztállyal? Egyedül? Kórházban? Szeretetotthonban? Nyugdíjasklubban? Hány idős ember lesz? Nemek aránya?

Írj már valamiféle részleteket, légy szíves, kíváncsi vagyok. :)

És mikor lesz a nagy alkalom?

2014. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
holnap lesz és idősek otthonában,nem ünnepség,hanem heti egy kulturális óra :D Én gondoltam Petőfi verseire,de vannak nálam Mikszáth,Móricz és Gárdonyi elbeszélések is,meg néhány bölcselkedő megható,rövid történet.
2014. febr. 11. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem válassz valami vidámat, ha van.

És vigyél többet is, mert előfordulhat, hogy ők majd nem nagyon akarnak beszélgetni a felolvasott műről. (Tudod, pont mint ti a suliban... :D)

Szóval vészhelyzet esetére legyen nálad másik vers vagy novella.

Esetleg meg is kérdezheted, hogy valamelyiküknek van-e kívánsága, hogy mit vigyél legközelebb.

Ja, és vigyél magaddal folyadékot mindenképp, hogy ha kiszárad a szád, akkor ne legyen kellemetlen.


Sok sikert. :)

2014. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi :) Arra gondoltam is,hogy majd megkérdezem tőlük,van-e valami kívánságuk,hogy mit szeretnének hallani legközelebb.
2014. febr. 11. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, hogy sikerült? Mit olvastál fel végül is?

És voltak kívánságok?

2014. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szia! Petőfi és Arany-verseket,többet ismertek is,volt,aki elkezdte szavalni az ismert sorokat.Meg egy Gárdonyi-elbeszélést is,de a rövidebb versek jobban tetszettek nekik,mert ugye sokáig nem tudtak figyelni,mindig nézték,ami körülöttük történik (járkálás,stb),nem voltak túl beszédesek sem,pedig próbáltam témákat felhozni,de csak egymondatos válaszokat kaptam,aztán nem firtattam,inkább olvastam tovább.Egyébként jó élmény volt,és ha lesz lehetőségem,legközelebb is megyek hozzájuk :)
2014. febr. 12. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!