Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Homoszexualitás, heteroszexual...

Homoszexualitás, heteroszexualitás -DE MIÉRT? és a többi hol van? Miért pont ezt emelték ki?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem:


Ugye adott 2 ember, fiú-lány avagy lány-lány avagy fiú-fiú viszonylatban, akik szeretik egymást (mindenhogyan).


De én azt nem értem az egészben, hogy ezt a jelenséget miért redukálják le a szexre?

Tehát hol marad az érzelmi oldala a viszonynak? Miért pont a szexualitás szóból szedték a kategóriák megjelölését hivatalosan is?


Miért nem homoafectivitás/heteroafectivitás vagy heteroszenzitivitás/homoszenzitivitás vagy akármi hasonló?

Érti ezt valaki?


Miért csakis kizárólag a szexben gondolkodnak, amikor legyen szó heteró vagy homó kapcsolatról, nyilván ott van ugyanúgy az érzelem is mellette, avagy esetleg csak az egyik vagy csak a másik van ott? (na mert ilyenre is van példa, nem kétség, hogy két srác imádja egymást, de semmi testiséget nem tudnának volna elképzelni egymással, most akkor ez is mi? igen, még be is vallották, hogy igazából szerelmesek egymásba ... Meg a fordítottjára is van példa mindkét esetben, azaz csak szex és más semmi.)


Mindezek alapján hol ebben a logika? Érti valaki?



#homoszexualitás #heteroszexualitás #homoafectivitás #heteroafectivitás
2014. márc. 8. 10:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért emeltem ki a szexet, mert ez a kérdésed. Bonyolultak vagyunk, tény, ezt nem vonom kétségbe - vonjuk ki ezt a bonyolultságot az egyenletből, korlátozzuk az állatvilágra a melegséget! Ott nincsenek társadalmi kérdőjelek, nincs szerelem, nincs érzékiség, csak nyers elemi ösztön. Namost, mit kell megvizsgálnod két pacin ahhoz, hogy megtudd, melegek-e? A szőrük színét? Nem. A patájuk szélességét? Nem. A vércsoportjukat? Nem. A nemüket? IGEN! A nemüket (sex-üket) kell tudnod ahhoz, hogy a viselkedésük alapján meghatározd, heterók-e vagy sem.
2014. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A hivatlos skála szerint egyrészt van nemi vonzalom, ami egy háromszög skála, aminek a csúcsai a csak azonos nemhez, a csak az ellenkező nemhez illetve a teljesen aszex irányultság. (ez nem jelent testi terméketlenséget, csak az érdeklődés/vágy teljes hiányát)

Ez esetben nincs szó kötődésről, csak vágyról.


Ezen kívül van az érzelmi skála, ami szintén egy háromszög, ugyanezzel a lehetőség skálával csak érzelemre. De az, hogy valaki nem képes nagy lángolásra, nem jelenti a szociopata viselkedést vagy az empátia hiányát... Ezt leginkább a teljesen közömbös réteg tudná jól elmagyarázni, nézz utánna az aven honlapján.

A kifejezések ebben az esetben ugyanazok, csak a -szex utótagot romantikusra kell cserélni.

Illetve vannak emberek, akik polyk, nekik pl. több személyre is kiterjedhet a szerelem... (nem egyszerű az életük)


Remélem segítettem.

2014. márc. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
hát ha az aszexualitásra gondolsz, nos azért ott akad sztem némi galiba az emberrel ... most nem?
2014. márc. 10. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!