Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találok hieroglifákat és...

Hol találok hieroglifákat és azok jelentését?

Figyelt kérdés
Megakarok tanulni sok hieroglifa írást,hogy mit jelent,hogy kell kiejteni stb. Találtam 1-2 oldalt,de max 10-20 jel van rajta,én sokat szeretnék megtanulni.Valaki tudna segíteni?
2009. dec. 23. 02:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz, de Budapesten az ELTE bölcsész karán vagy egyiptológia szak. És van saját könyvtáruk. Ha oda beimádkozod magad akkor elég sok infóhoz juthatsz.

Egyébként ha már némileg utánanéztél akkor láthatod, hogy többfajta egyiptomi hieroglif írás van, mindegyiket még nem fejtettük meg teljesen. Az alap betüírás pl itt található:

[link]


De ezen kívül még sokféle van, összesen többezer jelet ismerünk.


Érdemes valamelyik szimpatikus írásmódra koncentrálni, de csak egyre, a profi egyiptológusok sem teszik másképp.


Igazából csakúgy otthon elég nehéz megtanulni őket, szerintem érdemes az egyetmben gondolkodnod ha tényleg komolyan csak ez érdekel.


A kiejtésről még annyit, hogy magánhangzókat ugye nem nagyon írtak az egyiptomiak, így kiejtés nem igazán létezik. (Görög és egyéb fordításokból szokás tippelni a kiejtésre, de beszélni egészen biztosan senki sem tud az ókori egyiptom nyelvén)

2009. dec. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm jó válasz :D ,ha van még vki írhat :D
2009. dec. 24. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!