Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Körülbelül milyen távot tett...

Körülbelül milyen távot tett meg Petőfi Sándor élete során gyalog?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, Petőfi Sándor csak sétált életében, és érdekelne összesen kb. hány kilométert tett meg gyalog?

2014. ápr. 23. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, hány évest élet!

Ebből vonj le egy évet - mert egyéves kora előtt nem valószínű, hogy sokat járt a saját lábán!

Próbáld megsaccolni, egy falusi ember átlagosan mennyit gyalogol naponta - mondjuk kb. 15 km-t (ha beleértjük a ház körüli mászkálást is)

A kapott számot szorozd meg 365-tel (a szökőéveket ne számold, mert azok pótolják az esetleges kisebb távokat)!

Végül az egészet szorozd meg Petőfi életkora mínusz egy számjeggyel!


Így kb kijön:

26-1=25

15x365=5475

5475x25=136875


Tehát kb. 13O-14O ezer km-t járkált


De lehet más eredmény is, ha másképp számolsz...

2014. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, Petőfi Sándor csak sétált életében"


Nem egészen. A Pest-Vác vasútvonalon is utazott, továbbá a szekerek műs akkor is léteztek.

2014. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs mennyit, de egészen biztosan sokkal többet, mint amennyit tíz mai átlagember összesen az átlag 60-70 életéve alatt. Pedig még feleennyit sem élt.
2014. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1: Nagyon durva túlzás.

A napi 15 km is, elvégre nem mindennap ment át gyalog a szomszéd városba.

És nem is ment mindig gyalog, pl. "A négyökrös szekér".

Másrészt: "Ebből vonj le egy évet - mert egyéves kora előtt nem valószínű, hogy sokat járt a saját lábán!"

És 2-3-4-5 évesen naponta 15 km-t gyalogolt? Aligha.

"Tehát kb. 13O-14O ezer km-t járkált "

Szerintem a felénél is kevesebbet, de így is sokszorosa a mai átlagnak.

2014. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt tusom, hogy egyszer Kecskemétről ment gyalog Pestre. :-)
2014. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Onnan egyszer én is, bár útközben felvettek :D Úgy cirka 20-25 km-t gyalogolhattam összesen, a többit kocsival tettük meg, két részletben.

2014. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A napi 15 km nem nagy túlzás. Ha kiszámoljuk, hogy naponta a lakhely és a buszmegálló közötti távolság mennyi, akkor már csak ebből kijön kb. 4 km, ha a munkahelyeden nem ülsz egyfolytában 8 órát, hanem még járkálsz is, akkor az is 1-2 km, aztán bevásárlás, esetleg kis délutáni séta ismét 1-2 km, otthon is lesétálunk a lakásban elég sok métert. És ez a kb. 7 km-es távolság a mai modern ülő életmód mellett is kijön. Ennek a duplája Petőfi korában nem számítható soknak.
2014. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk számolunk napi 10km-et, ami reálisnak tűnik... Ezt szerintem 8 éves korától számoljuk...

Esetleg nagyobb újtai közötti távolságot lehet tudni? Hogy hova ment el vándorútja során, ezek is dobnak a km-en, de valyon mennyi jön ki?


Valaki segít,esetleg hozzátesz a gondolathoz? (rossz matekos vagyok)

2014. ápr. 24. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy gyerek játék közben olyan sokat szaladgál, hogy ha megmérnénk, egy felnőtt elcsodálkozna.
2014. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A képlet ott az elsőnél, csak írd át az évszámot. Számolj számológéppel!

Ha azzal sem tudsz, akkor nagy a baj...

2014. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!