Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A régi (19. század körüli)...

A régi (19. század körüli) kézírásnak mi a neve?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van-e valami külön neve annak a kézírás-fajtának? Sok iraton láttam már, hogy a mostani kézírással ellentétben akkoriban erősen jobbra dőlő, vékony, magas betűkkel írtak szemben a mostani, kerekded, rendesen álló betűkkel. Esetleg valakinek van információja, hogy ez miért változott meg, és mikor?
2009. dec. 24. 03:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mikor és miért változott meg az írásmód.A magas és vékony betűk valószínűleg amiatt volt,mert akkor még erősen hatott a németnyelvű gót-betűs írásmód.
2009. dec. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim is így írtak, nekem nagyon tetszik ez az írásmód. Nem tudom, van-e külön neve. Szerintem az írásoktatás változott meg, ezért írnak máshogy az emberek, bár konkrétumot nem tudok, de ez tűnik a leglogikusabb magyarázatnak.
2009. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom a nevét, pedig az összes kézírás típusnak van neve (mármint az aktuális standard-nek), amit az iskolában éppen tanítanak. Csak azt tudom, hogy a nagyszüleim még dőlt betűvel tanultak meg írni gyerekkorukban. Szerintem ez azért lehetett így, mert mártogatós tollal könnyebb dőlt betűkkel írni, de a mai golyóstollakkal már az álló betűket is gond nélkül le lehet írni szépen, és ez jobban olvasható, vagyis jobban hasonlít a nyomtatotthoz. Amerikában pl. még inkább a nyomtatotthoz hasonlító kézírást tanítanak.

De nagyon régóta érdekel ez a téma engem is, láttam egyszer egy könyvesboltban egy olyan könyvet, hogy Kalligráfusok kézikönyve, vagy valami ilyen címe volt, bocs ha nem pontosan írtam, az a lényeg, hogy abban van minta rengeteg féle írás típushoz, szerintem ott a nevük is fel van tüntetve. Sajnos csak a kirakatban láttam, de jó lenne megszerezni. Nekem alapból van kb. 3 féle kézírásom, illetve ezeknek vannak még változatai is, általában 1-2 havonta változik, hogy melyiket használom, nem tudom miért. Na az a lényeg, hogy én dőlt betűsen sokkal szebben írok mártogatós vagy töltőtollal, szerintem ezért tanították így az írást régen.

2009. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megtaláltam, ez az a könyv: [link]
2009. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!