Kiss Márton Márk kérdése:

Melyik a legjobb szótár?

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Neten a google fordito, cd-n a PICDIC, Konyvben meg az oxford.
2014. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legalabbis angolbol.
2014. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A [link] nem jobb? A google az fordító nekem szótár kellene...
2014. máj. 31. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Én régebben a [link] -t használtam, de úgy egy éve már a [link] -t. :)
2014. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Angolból

nr1: [link]

2014. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* egynyelvű angolból *
2014. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Az angolt már írták, én most a németről fogok írni. Kezdetnek az Akadémiai Kiadó szótárait javasolnám, általában megbízhatóak, vagy inkább mondjuk úgy, hogy ezektől sokkal rosszabbakat láttam, amiben konkrétan hülyeségek voltak. Egy szint elérése után, ez már kb. felsőfok, vagy azon túl, már inkább egynyelvű szótárra lesz szükséged, mert tudod a szavak jelentését, csak még abban nem vagy túl jó, hogy eldöntsd melyik szinonimát kell használni az adott szövegkörnyezetben. Erre a Duden egynyelvű szótára (Deutsches Universalwörterbuch) a legjobb, nekem is ez van meg, de azt hiszem, hogy a Langenscheidt is adott ki ilyet. A Duden-nek van internetes oldala is, bár ott messze nincs annyi információ a szavakról, mint a szótárban, de megfelel a helyesírás és a ragozás ellenőrzésére: [link]

Ha uniós szövegről van szó, akkor a glosbe-t, Eurlex-et és az IATE-t javasolnám, bár ezek többnyelvű adatbázisok.

2014. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Flash! válasza:

Olyan angol-magyar nincs amit mobilra át tudnák küldeni,hallgatható, tekerhető audio szótár kellene...

Tud valaki segíteni ?

2014. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!