Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » "Végeztünk hatszáz" kifejezés...

"Végeztünk hatszáz" kifejezés honnan ered, mi ez a hatszáz?

Figyelt kérdés

Nem találtam neten rá semmit, nem is tudom, h ehhez a kérdéscsoporthoz tartozik-e, de ide úgy beillett nekem. :)

Előre is köszönöm a segítséget.



#eredet #kifejezés #végeztünk #hatszáz
2014. aug. 4. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyanúm szerint ez egy amolyan baráti-üzleti poén lesz. Nálunk a következőképpen ismerik, ha valaki egy apró szívességet tesz az ismerősének (olyan szívességet, amiért nem szokás pénzt kérni, egy perc alatt elintézhető):


- Kész a feladat!

- Köszönöm szépen!

- Igazán nincs mit, négyezer lesz.


És az érték helyén egy, a megtett szívességhez képest irreálisan eltúlzott értéket szokás mondani, megjátszott teljes komolysággal, hogy első reakciójaként ledöbbenjen a szívességet kérő illető :)

2014. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, ennek lenne értelme az tény, erre nem gondoltam vmiért, vmi olyasmi eredetben gondolkoztam, mint a nem engedünk 48-ból, tehát vmi történelmi dologra gondoltam, amit nem lehet csak úgy tudni, ha nincs meg a tudás hozzá.
2014. aug. 5. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, mi ötezerrel csináljuk. Nincs mit, ötezer.

Az elsőnek igaza lehet.

Régen a hatszáz is hasonló mértékű irreális összeg lehetett.

2014. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem találtam konkrét választ. :)

Pusztán ennyit:

"Végeztem, hatszáz. (hm) (ritk), (szleng)

 {elutasítás kifejezése: nincs több mondanivalóm, végeztünk, mehetsz}"

(O. Nagy Gábor Magyar szólások és közmondások)

2014. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :) Ha vki találna vmit erre, s mégse így lenne, ahogy elképzeltétek, akkor jusson eszébe ez a kérdés, s írja meg nekem pls. :)
2014. aug. 5. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a "Végeztem, hatszáz" kifejezést kb. ugyanúgy használták, mint a "Hacsek, Sajó, a téma be van fejezve" szólást, a két humoros Vadnai László által kitalált személyre utalva. "Nincs több vita, ez az utolsó szavam!" jelentéssel.

Az eredet minden valószínűség szerint a régi alkudozások befejezését idézi, amikor az eladó (vagy a vásárló) kijelentette, hogy ennél az árnál nem megy lejjeb (vagy nem ad többet), az üzlet tehát nen jön létre, ha a másik ebbe nem egyezik bele.

2014. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 akikeres válasza:
Nekem valami alkudozásban tett végső ajánlatnak rémlik és mintha valami régi film vagy kabaréjelenet lenne az alapja.
2015. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy emlékszem Marie Curie (lengyel származású, kétszeres Nobel-díjas francia fizikus), 600.-ik kisérlet sikerült! Innen van az a mondás,-Kész,hatszáz!" "Végeztünk, hatszáz!"
2018. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!