Ezek vajon mikor, milyen érmék lehetnek?

Figyelt kérdés

[link]


és


[link]



2014. aug. 11. 20:37
1 2
 1/17 TappancsMancs ***** válasza:
Szakértő tud róla pontosat de annyit látni, hogy elég régiek ahhoz,hogy már érnek is valamit. Ha eladnád keress ilyeneket: numizmatikai bolt/üzlet, érmebolt, érembolt. Sacc de csak szerintem pár 10e-et megérnek dbonként legalább. Nemrég datam el és is érmét és amiket láttam ott az alapján saccoltam. Persze én ezt már több helyre is elvinném és megkérdezném mennyit ér.
2014. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 TappancsMancs ***** válasza:
Ha szerencséd van 100e is érhetnek/db. Nézesd meg, ne tisztítsd ne súrold. Hagyd úgy ahogy van.
2014. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 TappancsMancs ***** válasza:

mondjuk

[link]

2014. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem értek igazán hozzá de az ábra szerint római kori érmék.

Ha találtad mondjuk fémkeresővel akkor nem tarthatod meg őket hanem az államot illeti.

2014. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a linken a figura hajában a cuccot és a ruhájának a tartó mizéjét. eléggé hasonlít.

[link]

2014. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a tippeket :3


Utolsó: Valóban hasonlít, de az a baj több olyat is találtam, aminek a hajában van ilyen izé :| tényleg el kellene vinnem megnézetni, csak itt Kaposváron nem hiszem, hogy van ilyen üzlet sajnos.

2014. aug. 11. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A második szerintem római kori, az első fogalmam sincs mikori lehet

A középkorban az adott király által uralt területek címerét verték a pénzekre, a Kossuth címert nem nagyon használták magában (tudom hogy ez nem Kossuth címer de hasonló hozzá)

Kivétel a Rákóczi és 48-49es szabadságharc, ebből 48-49 kizárva mivel ekkor már sokkal finomabb érméket nyomtattak, talán a Rákóczi szabadságharc idejéből való, ott viszont korona is volt a címeren, de ha fogadni kéne az 1790es évekre saccolnék

Amúgy így ránézésre 20-30000nél valószínűleg nem érnek többet, egyik sem nemesfémből készült

2014. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

A másik oldalukon mi van?

Le bírnád fotózni?

2014. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jártál volna, ha az elsőnek a másik oldalát fotózod, elvileg rajta van, hogy Vladislav, vagyis Ulászló érméje. Ez az oldali regis ungaria elég kopottas.

A másik valami római, el kellene olvasni a császár feliratot, vagy egy olyan fotót adnod, amin látszik is. Az kizárásos alapon az 1-4. század lehet.

2014. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt néz körül.:

[link]

2014. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!