Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az andragógus hol tud konkréta...

Az andragógus hol tud konkrétan elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Főiskolára készülök, járt már valaki ilyen szakra? Ha igen, milyen?
2010. jan. 17. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Én ilyen szakra járok

Elég sokféle területen el lehet vele helyezkedni. Az andragógia alapvetően felnőttképzést jelent, elhelyezkedhetsz vele felnőttképzést végző cégeknél, munkaügyi központokban, olyan iskolákban, ahol van felnőttképzés, stb.

Ha a művelődésszervezés érdekel jobban akkor művelődésszervező vállalatoknál( ilyen azért elég sok van) pl művelődési házak, rendezvény,- konferenciaszervező cégek stb.

A szakon egyébként elég sokféle tárgyat tanulunk, írj privit, ha valamire még konkrétan kíváncsi vagy

2010. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

melyik szakirány?

pl.műv.szervező:kulturális intézményekben,koncertszervező irodában stb..

felnőttképzési tanácsadó:pl.munkaügyi központban,önkormányzat,kulturális osztály..

én.pl.egy felnőttképző cégnél vagyok gyakornok.

2010. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1.te hova jársz?

2.voltam

szintén andragógus hallgató:)

2010. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én Debrecenbe járok
2010. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Az andragógia mint ahogy előttem azt már mondták a felnőtt képzést jelenti, Taníthatsz felnőtteket, esetleg OKJ-s képzésen is. Attól függ milyen szakirány érdekel. Van egy ismerősöm ő rendezvényszervező szeretett volna lenni, és andragógia képzésre járt.
2010. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Csillagszem000 válasza:

T. Molnár Gabriella bevallása szerint (Ő az intézményvezetőnk Szegeden) a diplomás túlképzés az andragógia területét is érinti, de mivel a megszerzett képesítéssel betölthető állások spektruma igen széles - művelődési házak, múzeumok, kiállítóhelyek, kulturális nonprofit szervezetek, felnőttoktatás és képzés, idegenforgalom, politika, pályázati munkák, kulturális menedzseri feladatok, média, rendezvényszervező cégek és vállalkozások, egyházi szociális és kulturális intézmények - az elhelyezkedési esélyek nem rosszak az andragógus szakképzettséggel.

Az egyre több intézményben hagyománnyá vált állásbörzéken kívül növeli az elhelyezkedési esélyeket, hogy a képzés során a hallgatók tanulnak a önéletrajz-írást, valamint oktatják az állásinterjún való kiváló szereplés technikáit is.


Én most vagyok első éves andragógus, és eddig én sem tudtam, hogy mit lehet majd kezdeni. De mostmár tudom, hogy sokrétű a skála.

2010. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy MIT taníthat egy andragógus a felnőtteknek kiegészítő tárgy nélkül? Nem értem... Oké, hogy tudja hogyan kell tanulni, anyagot fejleszteni, de nekem ez kevésnek tünik önmagában. HA pl Pszichológus és mellé andragógus, akkor felnőtteknek pszichót taníthat. De andragógia önmagában?

2011. jún. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TamasIldi válasza:
egyes szociális intézményekben is dolgoznak andragógusok(pl.hajléktalanszállók) és a lakóknak álláskeresési technikát ill.képességfejlesztést tartunk-én személy szerint
2011. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bár már nem igazán aktuális, de az andragógus NEM tanít, hanem SZERVEZ! Tehát felnőttképzéseket szervez!
2014. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!