Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kérlek mondjatok olyan közmond...

Kérlek mondjatok olyan közmondásokat szólasokat amik Szomorúság illetve a vidámságról szólnak? Sürgös nagyon!

Figyelt kérdés
Mint például Lógatja az orrát .

2014. szept. 9. 13:45
 1/7 BringaManó ***** válasza:
2014. szept. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Képzeld rákerestem már de nem olyat adott ki hanem kiadot 10 millió fajtát
2014. szept. 10. 14:19
 3/7 BringaManó ***** válasza:

és az utolsó link kevés?...


(természetesen a gugli-linkjeimet is megnéztem, és láttam ott megfelelő szólásokat-közmondásokat, de ha nem megy, ne erőltessük... -- csak akkor legalább a gyk-s gyűjteményt használd fel, szabad javasolnom.)

2014. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne pontozz le de én csak ezt tudom:


Úgy érzi magát mint egy falhoz vert ló***z

2014. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BringaManó ***** válasza:

xD Kész vagy... (Szerintem erre kapna egy kisötöst. :-)


(Megjegyzés: a Magyar szólások és közmondások szerint ez eredetileg nem a ló-nemiszerv rossz hangulatáról, hanem a nem túl egészségesnek tűnésről szól, ilyen formában:

„Olyan (egészséges), mint a falhoz vert [csapott] macska = feltűnően rossz színben van, nagyon beteges, gyenge. (táj, gúny)”

Illetve a fene tudja, hogy mi az eredeti: sokszor inkább a trágár az eredeti, és a szalonképesebb van kozmetikázva, ld. kutya fáját, pék fülét.

2014. szept. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutya fáját, pék f***át
2014. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de ha nem gond akkor amiket írtatok azt ink. nem írom le :-)
2014. szept. 13. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!