Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A demokrácia a gazdag Nyugat...

A demokrácia a gazdag Nyugat luxuscikke? Igény sincs rá máshol? Az alábbi elméletem helyes?

Figyelt kérdés
Szerintem a keleti népeknek, de úgy is mondhatnám, hogy az európai fehér rasszon kívüli népeknek igényük sincs a demokráciára, így nem is fognak küzdeni érte. Nézzük meg, hány valóban demokratikusan működő ázsiai, arab, és fekete-afrikai ország létezik. Kb nulla. Az oroszok és a kelet-európaiak egy határesetet képeznek, fehér külső, ázsiai belső. És mi, magyarok is ide tartozunk.

2014. szept. 12. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Keveredik a szezon a fazonnal. A mai értelemben vett demokrácia valóban kötődik jelentős mértékben a gazdag nyugathoz, de ez elsősorban szellemi gazdagságot jelent !! Ott, ahol a népet szándékosan nyomorban tartják és esélyt sem adnak a szellemi felemelkedésre, ott erőszakos autokrata irányítás van, következésképpen nem is merülhet fel a demokrácia sem eszmeként, sem igényként.
2014. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azé érdekes, hogy pl. a USA-ben élő afrikai és ázsiai származású emberek viszonylag jól tűrik. Akkó lehet, hogy nem is genetikai a probléma gyökere?
2014. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy genetikai különbség. Szerintem kulturális különbség, ami évezredekre nyúlik vissza. Az Usában jól tűrik a demokráciát az Ázsiaiak és a feketék? Igen, de mégsem ők csinálták. Nekik a mai napig a fehér ember által megalkotott szabályokat kell követniük Amerikában. Obamának is.
2014. szept. 12. 10:32
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
India, Japán, Thaiföld jól működő keleti demokráciák.
2014. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Má bocsánat, de rasszokat teccett emlegetni, az azok közötti különbség meg mégis inkább genetikaji, mint kultúrális. Oszt hogy a nomád állattartásról a letelepedett fődmívelésre való áttérés nehezebb e, mint a zautoriter berendezkedésről a demokrácijára, az kérdés lehet, mer ugye az előbbi mégiscsak sikerűtt valahogy a zesetek többségébe.
2014. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Thaiföld? Na ne!
2014. szept. 12. 11:01
 7/9 A kérdező kommentje:
Rasszokat említettem, mert a földrajzi elkülönülés eredményeként rasszok jöttek létre valamikor 100 ezer évvel ezelőtt. De az életmódjukban való különbség nem biztos, hogy genetikai jellegű, sokkal inkább annak függvénye, hogy más helyen másképp kellett élniük és alkalmazkodniuk. Alkalmazkodtak szokásaikban is, öltözködésükben is, és bőrszínükben is.
2014. szept. 12. 11:07
 8/9 Napfonat ***** válasza:

7-es!

A Földet jelenleg a Homo Sapiens Sapiens népesíti be! Más faj nincs! Ez a faj negyvenezer éves! Akkó a rasszok sem lehetnek százezer évesek!

2014. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Napfonat, ez butaság. Az ablakom alatt lévő részt például jelenleg német orvostanhallgatók népesítik be, akik egészen biztosan külön rassz, mert a homo sapiens nem visítozik mint a fába szorult féreg, nem töcsköl a kerti padon, nem szemetel össze mindent, és nem hugyozza le a tujákat. Ezek például külön faj.


Kérdező, a kérdésed butaság.

2014. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!