Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a szociológia...

Mi a különbség a szociológia és a szociális munka szakok között?

Figyelt kérdés
Melyikre érdemesebb menni, miben térnek el az elméleti és gyakorlati tantárgyak, melyik kínál jobb elhelyezkedési lehetőségeket, és melyik fizet jobban?

2014. szept. 14. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Szociológia: Társadalom felépítését, és a különböző csoportok gondolkodását és viszonyait vizsgálja. Hogyha nincs szerencséd, akkor elhelyezkedni csak a McDonald'sban tudsz.


Szociális munka: Segítesz olyan embereknek, akik segítségre szorulnak. Pl. idősek, betegek, fogyatékkal élől, gyerekotthonban felnövő gyerekek, rossz családban felnövő gyerekek, hajléktalanok, stb. Szociális munkásra mindig lesz szükség, de nagyon sok elhivatottság kell hozzá, mivel ebből nem fogsz milliomos lenni.

2014. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2%

Szart nem fogsz tudni vele kezdeni.

Havi 90 ezer aztán cső.

Általában azok végzik, akiknek könnyen és gyorsan kell egy diploma.

2014. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Szociológus vagyok, McDonaldsban sose dolgoztam, adminisztrátori/asszisztensi és lényegében szocmunkás állásaim voltak, mondjuk engem a szak nem nagyon érdekelt, anyám ötlete volt, én meg hülye voltam és belementem.

Olyan helyekre jó belépő lehet ahová bármilyen diploma jó, de megszedni nem fogod magad vele, átlag 100 körüli nettót lehet kezdőként kapni, mondjuk nem mindegy, hogy közalkalmazottként kezdesz, vagy az (Eltés diplomához követelmény) 2 nyelvvel multinál dolgozol.

Szocmunkásként siralmasabb a fizetés, ott ha a diplomáddal akarsz elhelyezkedni, soha nem fogsz sokat keresni.


Szóval nem ajánlanám egyiket se, ha újrakezdhetném nagy ívben tojnék anyámra és messze elkerülném még csak a Társadalomtudományi kart is.

2014. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
A szociális munka egy erős gyakorlati képzés, a szociológia pedig inkább elméleti. A szocmunka szakkal jobbak az elhelyezkedési lehetőségek, és a fizetés sem sokkal kevesebb. Vagy sok esetben jobb is, mint a szociológiával, mert kis szerencsével kifoghatsz állásokat, amivel nem közalkalmazott vagy, hanem köztisztviselő. Szerintem ne csak az alapján próbálj dönteni, hogy hol keresel jobban, és melyik a kelendőbb, A szocmunka szakhoz erős elhivatottság, idegrendszer, rátermettség kell, kellő empátia, kommunikációs készség, határozottság, fellépés, ha ezekkel a tulajdonságokkal nem rendelkezel, akkor nem érdemes erre a szakra menni
2014. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
80%
A második kommentelőtől kérdezném, hogy honnan veszi hogy olyan könnyű és gyors a szocmunka diploma? Szívesen odaültetnélek, hogy akkor kérlek csináld meg... 3,5-4 év nem hiszem hogy olyan kevés, másrészt pedig ha olyan könnyű volna akkor nem hullott volna ki 1 év után a csoportunk fele... elhivatottság kell hozzá, nem egy gyors lediplomázási szándék, mert az itt nincs..
2014. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!