Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy az USA...

Miért van az, hogy az USA szövetségi államainak székhelye az esetek túlnyomó többségében nem az adott állam legnagyobb városa?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt meg honnan veszed?

Igaz, van rá sok példa, de az szerintem túlzás, hogy a túlnyomó többségében.

Ahol én tudok róla, hogy nem a legnagyobb városban lenne, ott azért, mert több hasonló méretű város van (pl. Kaliforniában Los Angeles és San Francisco) és mivel nem tudták eldönteni, hogy melyikben legyen, ezért egy harmadikba tették, aminek amúgy semmi jelentőssége (Kalifornia esetében Sacramentoba).

Mint ahogy pont ezért lett az ország fővárosa New York, Boston és Philadelphia helyett az addig jelentéktelen, sőt, nem is létező Washington


L

2010. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad, van, bocsánat, csak 33 államban van így, de én valami miatt 40-re emlékeztem.


[link]


valahol azt hallottam, hogy ez szándékosan így van, szándékosan választották a kisebb városokat. Azt nem tudom, ez mennyire igaz.

A minap éppen ezen gondolkoztunk, hogy vajon miért van így. Arra is gondoltunk, hogy talán a vezetést akarták függetleníteni a gazdaságtól, vagy éppen a néptömegektől.


Arra volnék kíváncsi, hogy van-e rá logikus magyarázat, vagy ez csak véletlen alakult így ki.

2010. jan. 20. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez a magyarázat mennyire idevágó, de pl Indiában volt a régi főváros(talán Delhi) és átrakták a fővárost Új Delhibe, mert Delhinek aránytalanul nagy volt a gazdasági súlya az országban.
2010. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy azt tudom még elképzelni, hogy a legnagyobb város csak később nőtt akkorára.

Vagy a székhely a jelentősebb. Ott van a gazdaság központja, jobb az infrastruktúra, hasonlók.

Vagy jobb a földrajzi fekvés, ezért a kormányzók előnyben részesítették, aztán úgy maradt.


L

2010. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Végre egy igazán jó kérdés!


A választ megtalálod Tocqueville A demokrácia Amerikában című művében.

2010. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OKs, köszönöm a válaszokat:)
2010. febr. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!