Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek van-e értelme...

Rodrigoo kérdése:

Szerintetek van-e értelme annak, hogy olyan célokat tűzünk ki, amiről ugy hisszük, nem érhetők el, abból az elgondolásból, hogy ha legalább felét elérjük, azzal már meg lehetünk elégedve?

Figyelt kérdés
Nekem nem igazán tünik ez logikusnak, de már többször hallottam másoktól, meg médiában felsöbb körökben is. Nem jobb az, ha reális célokat tüzök ki, mintha olyan ideálokat hajszolok, amiről ugy vélem nem érhetem el? Mi a veleményetek erről?

2014. okt. 30. 21:45
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

Saját tapasztalatom, munkában, az élet számos területén, hogy ha egy könnyen elérhető szintű cél van kitűzve, akkor az is csak "lukra" valósul meg, az ember akár tudat alatt is csak a minimálisan szükséges energiát fekteti bele.

Nagyon egyszerűsített példa, eldöntöm, hogy ma felásom a kert harmadát, mert ez biztosan belefér a napba és meg sem szakadok. Megcsinálom, elülök elégedetten.

Vagy eldöntöm, gyerünk, nekiesek, felfújom az arcom, az a terv, ma felásom az egész kertet. Keményen belefekszek és eljutok a kert feléig, egyszerűen lehetetlen tovább érni, a kitűzött cél nincs meg, de egy fél kertem van felásva, nem egy harmad.

Az ember egyszerű célok esetén hajlamos elégedetten ülni a babérjain. Kell valami állandó hajtó erő, ami sosem hagy megelégedni, máshogy nem lehet haladni.

Persze ennek is vannak reális határai. Ha az ember folyamatosan eltúlzott, irreális célokat szab magának, akkor tönkre tehet mindent a tehetetlenség frusztrációja.

2014. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehat neked beválik ez a stratégia, ha a célokat nem tüzöd ireálisan magasra.
2014. okt. 31. 13:31
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
Az irreálisan magas célokat én álomnak hívom, azért félgőzzel azokra is gyúrok, mivel volt már olyan, ami irreális célnak tűnt, mégis összehoztam.
2014. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit tekintünk reális célnak és mit álomnak. A reális cél szerintem az, ami csak a saját erőnkből elérhető megfelelő erőbedobással. Álom számomra az, ahol a saját erőbedobáson kívül szükség van egy sor egyéb tényezőre is, egy nagy adag szerencsére, és hogy jókor légy a jó helyen. Pl. álom az, hogy a szakterületemen belül elérjem a maximális szintet, vagy hogy valaki híres színésznő szeretne lenni. Szerintem mindkettőre szükség van. A reális célok a földön tartanak és biztonságosabbak, de ha hiszel az álmaidban, akkor ki tudja, lehet megtalál épp a szerencse, és magasabbra juthatsz, mint a reális célokkal.
2014. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
#4: Pontyossan. :)
2014. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok mindezt értem, ha nagy célokat tüzöl ki lehet hogy bejönnek, ha meg nem akkor csak kissebb dolgokat érsz el. Nálam az ebben a gond, hogy a nagy célok és a hit abban, hogy mindezt el is érhetem szerintem kéz a kézben kellene járjon. Ha ugy mennék neki hogy mindezt ugyse tudom elérni de ha felét elérem az már nagyszerű, akkor kevésbé leszek felelős a kudarcért és nem fogok mindent beleadni, hogy megvalósitsam. Habár lehet hogy van valami felszabaditó is ebben... nem leszel annyira stresszelt és nyugodtabban dolgozol.
2014. okt. 31. 21:04
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Igen hatásos ha az ember pontosan be tudja lőni mi a célja s mit tud megvalósítani. Ez keveseknek sikerül mert ugye ébren is jó álmodozni hogy mi lenne ha.... valami csoda jönne.Rengeteg embert ismerek én is és ti is akinek túllő a célon a puskája és mással sem traktálja a környezetét hogy ő vesztesnek született...stb. Olyan nincs hogy gondolok egy nagyot és majd legalább a fele bejön. Eleve kódolod a sikertelenséget.
2014. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!