Van kedve valakinek Hegel olvasókörhöz (tehát hogy hetente egyszer összeülünk és végigvesszük Hegel valamelyik művét)?

Figyelt kérdés
Pl. A kis logikát.

2014. nov. 11. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem kedvem az lenne, mert mindig is érdekelt a filozófia, főleg ez a klasszikus német része. De időm nem hiszem, hogy lenne most, így vizsgaidőszak közeledtével stb...
2014. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem egyáltalán nem sürgős, ráér jövőre is! Örülök, ha találok olyanokat, akiknek tetszik a német idealizmus és hajlandók időt szánni erre.
2014. nov. 11. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás, ha kinézel egy hegel szemináriumot egyetemen és megdumálod a tanárral, hagy járj be.
2014. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég ritkán van Hegel szeminárium, olyan alapos, amilyet én keresek, igazából egy sincs. Egyet próbáltam, a történelemfilozófiájáról volt szó rajta, nem jött be annyira. Bevezető kurzusokon általában addig jutnak, hogy elolvassák a Fenomenológia bevezetését. Engem egyébként leginkább a Logikája érdekelne. Esetleg olyan kurzus van, ahol a posztkantiánusokat tárgyalják egyben, de abban is kevés idő jut rá.
2014. nov. 13. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Javaslat: egy alkalom egy műre nem elég. (Bár ez függ ugye az alakalom hosszától, ugye.) Szóval szerintem lehet műveket felosztani részekre, és úgy tárgyalni, vagy ilyesmi.

Amúgy érdekelne. Persze attól függ, melyik városban. :D

2014. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia,


persze, bocs, ha félreérthető volt, én is úgy gondoltam, hogy egy db művet vennénk végig, nekem a kis Logika tetszene a legjobban (az enciklopédiából). Én pesti vagyok, te is?

2014. nov. 13. 22:51
 7/10 A kérdező kommentje:
... mármint 1 db művet több alkalommal, na. Pár oldal egyszerre bőven elég.
2014. nov. 13. 22:52
 8/10 anonim válasza:
Nekem lenne, és éppen azért, mert a modern filozófiát nem ismerem :D Az antikot is csak most kezdtem el nézegetni, amennyire van rá időm egyetem mellett. De amúgy ja, csak reflektálni tudnék rá ott helyben, nincsen semmiféle döbbenetes háttértudásom.
2014. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor akit érdekel, kérem írja meg az elérhetőségét privát üzenetben, és akkor Január táján kipróbálnánk a dolgot.
2014. nov. 30. 13:33
 10/10 anonim válasza:
Na, sikerult vegul ossze ulni?
2022. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!