Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lenne egy pár kérdésem 1956-ról?

Lenne egy pár kérdésem 1956-ról?

Figyelt kérdés

Egy pályázat kérdései:


1.Budapesten kívül melyik városnak volt hírhedt börtöne a rendszernek?


2.Miért a bermtérhez vonultak az egyetemisták 23-án?


3.Hol szerették volna beolvasni az egyetemisták követeléseiket?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 11. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


2. Az szerintem Bem tér lesz...

Erre és a 3.-ra megtalálod a választ. Az elsőre nem tudom.


Szerintem megtehetnél annyit, hogy utánaolvasol. (Legalább tiszteletből...)

2014. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már két napja ezeket a kérdéseket böngészgetem az interneten, a 40-ből pedig már csak ez a 3 maradt, amikre sehol nem találtam választ. Ha nem tudod az előzményeket, minek fellengzősködsz?
2014. nov. 11. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert ott van a 3-ból 2-re a válasz egy bekezdésen belül. A Wikipédiás oldal meg szerintem átlalában elég használható.


De ettől függetlenül elnézésedet kérem.

2014. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De a kedvedért beidézem a két mondatot belőle, nehogy megsértselek megint:


2. "A demonstráció helyszíneként a lengyel–magyar barátságot jelképező Bem József szobrát jelölték meg."


3. "Este a diákok képviselői megpróbálták beolvastatni a rokonszenvtüntetés hírét és a 16 pontot a Magyar Rádióban, az utóbbit azonban a rádió vezetői megtagadták."

2014. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kulcsszavak kombinációival érdemes keresni. Pl. az "1956, börtön" kombóra az első oldalon két találatot is adott a Google a váci börtönre. Tessék, az egyik:

[link]

2014. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így is próbáltam, csak a "börtönrendszer" szóval, arra pedig nagyon elvétve adott ki normális oldalt. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2014. nov. 11. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Részemről szívesen. :)


De egy megjegyzés: az 1. kérdésben szó sincs börtönrendszerről, csakis a rendszer (az '56 alatti/utáni rendszer) két börtönéről.

2014. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdésben "börtönrendszer"-ként kérdeznek rá, én írtam le pusztán más sorrendben, mert siettem a kiírással.
2014. nov. 11. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!