Tényleg ennyire átlagos vagyok, vagy ez csak a szellemi tespedtség következménye?

Figyelt kérdés
Megcsináltam egymás után háromszor a Mensa adaptív IQ-tesztjét. Elsőre 120 jött ki, másodjára 119, harmadjára 122. És ezt nem értem, mert harmadjára már több választ fejből tudtam, úgyhogy elég gyorsan reagáltam (tudom, hogy azok a válaszok, amiket helyesnek tartok, helyesek, mert ez egyértelműen kiderül a mintákban felfedezhető szabályokból). Akkor meg mi a gond? Lehet, hogy az, hogy nem tornáztatom mostanában az agyamat? Nagyon sokat vagyok egyedül, kissé megfeneklettem, nem sok mindenben vagyok aktív. Azért lep ez meg, mert mindig, mindenkitől azt hallottam vissza, hogy milyen okos vagyok, közepes vagy viszonylag kevés tanulási idővel kitűnő-közeli bizonyítványaim voltak, több tárgyból versenyeztem...
2014. nov. 21. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

az IQ teszt pont nem jó semmire


az jut eszembe amikor általánosba valami sorozatos példával mérték a matematikai képességeket, nekem meg nem ment és megcsináltatták vagy 3* és azt mondták, hogy akinek nem megy az ilyen teszt ne menjen pénztárosnak például...


aztán mérnök lettem ennyit erről...

2014. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a tesztek nem igazán mutatnak semmit. Az intelligencia (szerintem) ennél sokkal összetettebb dolog.

Ez egyféle logikát, tudást mér, ugyanakkor az emberek sokfélék, és sokféleképpen lehet valaki intelligens is.

2014. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mégis mi baj a 120-as IQ-val? Az igen csak átlag feletti.
2014. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy éppen átlag feletti, de akkor se túl magas. A magas az én megítélésem szerint 130-nál kezdődik. Egyszerűen nem tudok belenyugodni abba, hogy csak 120, biztos vagyok benne, hogy ennél intelligensebb vagyok. Majd kitöltök egy rendes Mensa-tesztet.
2014. nov. 21. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
120 már bőven átlag feletti, de ha ilyen baromságokon rágódsz tényleg nincs túl sok eszed
2014. nov. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ezen rágódsz, akkor valóban valami gond van veled. Pl. egy intelligens ember kapásból felfogja, hogy nem egy nyamvadt teszt fogja meghatározni, hogy mennyire intelligens valaki...
2014. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a tárgyi tudás és a tanulás képessége nem feltétlenül függ az IQ-tól, az IQ-tesztek elsősorban a logikus gondolkodást hivatottak felmérni, ami egy szám, nem nagyon jelent semmit, nekem 130 körüli értékek jönnek ki, de ettől pl a szorgalmam kevés ahhoz, h ehhez mérten teljesítsek az egyetemen...
2014. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!