Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Megállíthatták volna az...

Megállíthatták volna az oroszok a németeket a 2. vh. Kezdeti szakaszában?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy Sztálin napokig nem akarta elhinni a német agressziót és amikor rádöbbent annak mértékére, összeomlott és sokáig elő sem lehetett rángatni a dácsájából.

Egy komputeres szimulációs stratégiai játékban én határozott és ésszerű reagálással minden esetben meg tudom állítani a német rohamot, alig sikerül nekik néhány helyen a volt szovjet-lengyel határ közelébe jutni, ami a háború előtt volt. A villámháborús taktikát sikerül keresztülhúznom, mert elreteszelem a betörést és később az elvágott rohamegységeket minden oldalról támadva felmorzsolom, ha nem tudják időben visszavonni őket.

A keleti régióból sürgősen átcsoportosítom az ott támadó háborúra készülő egységek nagy részét, helyette normalizálom a japánokkal a kapcsolatokat és így megerősödve elkerülhetem a hatalmas veszteségeket.

Tudom, persze, hogy egy játék az nem térhet ki mindenre, de végül is a szovjetek lényegében ugyanazokkal a harceszközökkel verték vissza Moszkvánál is a németeket, illetve addigra rengeteg embert, hadianyagot vesztettek, mégis sikerült fordítaniuk a helyzeten, szerintem előbb is megtehették volna, de mindenki csak állt és nézett, parancsra vártak és a nácik egyenként zúzták szét az erőiket.

Szerintetek a valóságban is megtörténhetett volna, hogy a szovjet vezérkar agilisan és hatásosan visszaveri a német támadást?



2015. jan. 26. 02:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Elméletben lehetett volna. Például a németek úgy kezdték, hogy az orosz légierő 80%-át széjjelbombázták, amíg a földön állomásoztak. Ha a szovjetek ezzel megindultak volna, eleve más lett volna az egész 2. vh.

Dehát ugye ezek mindig ilyen elmerengések, amik nem történtek meg és pont.

2015. jan. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Éppen a kezdeti szakaszban nem volt esély megállítani a németeket, ezért nem is sikerült :)


Kezdve onnan, hogy Sztálin kinyíratta a tapasztalt hadvezéreket, hogy nem voltak a csapatok nyugatra összpontosítva, hogy a gazdaság még nem állt készen a háborúra... stb.


Ehhez kellett az a pár év (és Hitler hülyesége), hogy végül Sztálingrádnál fordulhasson a kocka.

2015. jan. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igazad van a sztálini tisztogatással, mert az volt a fő ok.

Nem mertek a tisztek semmit sem csinálni, mert jobban féltek a saját vezérüktől, mint a németektől, féltek, hogy hibát követnek el.

Emberük, fegyverük viszont volt bőven, mindenben mennyiségi fölényük volt, ha minőségi nem is, de ez a hátrányuk a háború végéig megmaradt. Sokkal több tankjuk, lövegük volt, csak az egységeik lépcsőzetesen voltak elhelyezve, így egyenként tönkre lehetett verni mindegyiket.

A játékban én összpontosítom az erőket és a később sikeresnek bizonyuló főtiszteket nevezem ki az egységek vezetésére, Zsukovot, Rokoszovszkijt, Konyevet, stb..., de akkor ezt ott még nem tudhatták.

Azért a rendelkezésre álló erőkkel szerintem hibát hibára kellett halmozniuk, hogy egészen Moszkváig hátráljanak.

2015. jan. 26. 07:31
 4/17 anonim ***** válasza:

Sztálin képes lett volna megállítani Hitlert? Egy dokumentumfilm a témáról.

Amúgy mi a játék címe? Érdekelnek a hasonló játékok.

2015. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hearts of Iron 3 a címe, de most visszatelepítettem a régebbi, a kettes verziót, azon szintén hasonló az eredmény.

Az alapjáték beállításai nem a legjobbak, de a neten létezik a történelmi hűséghez közelálló patch.

Szerintem a kettes verzió jobb, ha a grafikája és a lehetőségei nem is annyira fejlesztettek, mint a hármasnak.

Lehagytad a linket a filmről.

2015. jan. 26. 09:18
 6/17 anonim ***** válasza:

(4. vagyok)

Van ahol fent van, csak ahonnan én szedtem már nincs meg.

Ismerem a játékot. Játszottam is a legutolsó Patch-el. De már inkább a 4. részt várom addig EU4.

2015. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

még mindig 4. vagyok

Van fent youtube-on a második Világháború keleten címü sorozat

Soviet Storm WW2 in the East az is elég sok infót árul el.

2015. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Azért a valóság nem teljesen egyenlő a szimulációs játékkal.

A játékot többször is végig játszhatod,míg ők a saját "játékukat" csak egyszer.

2015. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Magyarul is fent van, némelyik részét láttam is, ezt pont még nem, de mindjárt megnézem.

Az EU4 is hasonló?


A játék az valóban messze van a valóságtól, de ebben a játékban majdnem azon a szinten van, ahol egy vezérkari tiszt a térképen figyelve megélhette az eseményeket, de persze már az is egy sajátos részét látta a háborúnak, mert ami a frontokon történt, az teljesen más, hiába tekint rá felülről.

Az azért kiviláglik a játékból is, meg a történelemből is, hogy mennyire alulbecsülték a németek az oroszokat.

Nem vették figyelembe az erőviszonyokat, a hadi és a humán erőforrásokat, a nyersanyagokat, továbbá a felderítésük sem volt tökéletes, mert semmit sem tudtak a t 34-es tankokról, a katyusáról, sem a már létező nehéz páncélosokról, amikből ugyan a legelején az oroszoknak sem volt sok, de végül ezekkel gázolták le őket.

2015. jan. 26. 10:07
 10/17 anonim ***** válasza:

4. vagyok

A sorozat (WW2... és a Sztálin megállíthatta... nem ugyan az.

EU 4 nem annyira háborús de ugyan az a típus (világtérkép fejlesztés országirányítás) Valószínűleg majd valamikor meg lesz végig a sor, hogy egymásba átvihetők lesznek a mentett állások (CK2, EU4, Victoria2 vagy talán lesz 3 , HOI4)

2015. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!