Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A növények latin nevének...

A növények latin nevének legvégén van egy L. betű. Pl. Clematis integrifolia L. = réti iszalag. Mit jelent az az L?

Figyelt kérdés
Azt sejtem, hogy valami rövidítés, de hiába kerestem utána, nem találtam rá semmit.
2010. febr. 11. 08:24
 1/3 anonim válasza:
83%

A kettős nevezéktant Linné vezette be. A fajok tudományos neveivel együtt gyakran közlik a faj leírójának nevét. Linné nevét az iránta való tiszteletből csak egy betűvel (L.) szokás rövidíteni.


Ezt jelenti az L betű.

2010. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az L valóban Linné, csak az indoklás hülyeség. A növény nevének végében a leíró neve szerepel, ami hivatalosan kötelező része a növény latin nevének, de még rendszertanosok se mindig tartják be. Nem mindegyiknek van L a végén, mivel nem minden növényt írt le Linné, de elég sokat. A leghíresebb növényrendszertanosokat rövidítve szokás kiírni, ilyen híres még: W (Waldstein) és K (Kitaibel), vagy amikor együtt dolgoztak: W Et K (azaz W és K).


Van még egy olyan szabály is, hogy ha később átsorolják a növényt másik rendszertani egységbe, akkor az eredeti leírót bezárójelezik, és az új neve kerül mögé.


Itt egy olyan lista, amin ki vannak írva a nevek is:

[link]

2010. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én vagyok hülye, nem bírtam rendesen elolvasni a választ, bocsánat. Nekem még reggel van és fáj a fejem, ha ezt fel lehet hozni mentségül.
2010. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!