Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Esélyes a magyar nyelv és...

Esélyes a magyar nyelv és irodalom tanulása majd egyetemen, ha Szlovákiában élek, és gimnáziumban szlováktagozatra járok?

Figyelt kérdés
A kérdés már magában foglal mindent, mégis annyit hozzá szeretnék tenni, hogy felvidéki magyar vagyok, és a magyar irodalom a szívem csücske. De persze, ez édeskevés. Várom a véleményeiteket.

2015. febr. 19. 15:38
 1/5 anonim válasza:

Ha magyarországi magyar lennél akkor ahhoz egy jó erős magyar(nyelv&irodalom) érettségi kellene. Külhoniak esetében szerintem mi erre aligha tudhatjuk a választ, hogy szlovák érettségi jó-e magyar irodalom szakra.

Miért jársz te szlováktagozatra, na pláne ilyen érdeklődéssel?

2015. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert sajna szlováktagozatra írattak be a szüleim.
2015. febr. 19. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még előnyödre is válhat, ha egy másik kultúrát is megismersz.

A magyar emeltszintű érettségire pedig fel lehet készülni a neked szükséges tárgyakból külön is.

2015. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Miért irattak szlováktagozatra? Akaratod ellenére tették?
2015. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szóval ha az ELTE-re szeretnék menni magyar irodalomra, akkor szükséges magyarból az emelt érettségi, nem elég csak az emelt töri? mert a második szakom az filozófia lenne.


Hát akkor sok akaratom nem volt, mert gyerekként mindent rájuk bíztam, ők döntsenek, és átlátásom sem volt, csak később jöttem rá, amikor elkezdtem novellákat és verseket írni, majd a magyar költők után nézelődni, hogy mennyire meglelem magam benne, tehát tudatosítottam a magyar öntudatomat.

2015. febr. 21. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!