Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért tanítják azt irodalomból...

Miért tanítják azt irodalomból, hogy a szex az élet értelme és az sem számít, ha mással is csinálja a hölgy csak mi élvezzük hogy vele lehetünk és a többi ne érdekeljen?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy szép legyen a nő és a mostnak 3ljünk mert a jelenlegi pillanatok az élet értelme. Ki kell élveznünk mindent mert az élet rövid.



Szerintetek normális 9. osztályban ilyeneket tanítani?


2015. márc. 5. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolom azt tanítják, hogy így gondolta xy, csak nem figyeltél.
2015. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát de épp ezaz hogy figyeltem és a tanárnő is egyetért ezzel, akkor ledöbbentem. Egyébként Catullusról van szó.
2015. márc. 5. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az hogy ki mit gondol az élet értelméről az az ő egyéni döntése. Az kétségtelen hogy biológialiag bele van kódolva az emberbe, hogy fenntartsa a fajt, az hogy valaki többet is belelát az az egyéni dolga, olyan mint a vallás. Te döntöd el hogy kiben hogy hiszel. A lényeg hogy a nézeteiteket ne befolyásolja a tanár, csak rámutasson az egyes irányzatokra amelyek léteztek vagy léteznek és ti eldöntsétek mi az ami követendő (belegondoljatok).

(Habár lehet hogy manapság épp az a lényeg hogy egy buta társadalmat kinevejünk, akit könnyű irányítani, ez nem neked szól, hanem úgy általánosságban.)

2015. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vree ***** válasza:
52%

Mit érdekel téged, hogy egy semmi kis magyartanár mit beszél össze :D


Am. nekem is gyanús, hogy tényleg ezt mondta-e, vagy csak te ferdítesz rajta?

2015. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

"Hát de épp ezaz hogy figyeltem és a tanárnő is egyetért ezzel, akkor ledöbbentem. "


És jól néz ki a tanárnő? Mi a telszáma? :D

2015. márc. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A hedonizmus elég jelentős része a világirodalomnak, nehéz lenne figyelmen kívül hagyni. Az, hogy a tanárod mit gondol róla már lényegtelen, nem kell vele egyetérteni. A te dolgod, hogyan, mi szerint élsz.
2015. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt konkrétan hol tanítják irodalomból? Melyik műnél?
2015. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Éljünk lesbia


Szeretek és gyűlőlök

2015. márc. 6. 17:05
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Ezeknek a verseknek nem az a mondanivalójuk, hogy a szex az élet értelme :D A mondatod további része ("az sem számít, ha mással is csinálja a hölgy csak mi élvezzük, hogy vele legyünk") pedig nincs benne ezekben a versekben. A tanárnő sem mondott ilyet szerintem, ezt csak te költötted hozzá.


Catullus, Horatius stb. arról írtak verseket, hogy élvezni kell az életet, mert az élet elmúlik és ha nem élvezed ki, akkor te is csak egy megkeseredett "mord öreg" leszel, aki bosszankodik az erkölcstelen fiatalságon. Az élet élvezetébe pedig mi más tartozhatna bele a legjobban, mint a szerelem (nem a dugásról írtak ezek a költők, hanem a szerelemről :D - a szex-dolgot is te költötted hozzá). A "carpe diem" életérzés szólal meg itt tehát, az elmúlástól való félelem. És itt nem az a lényeg, hogy mindenkivel dugj, hanem azon, hogy ki tudod-e használni az élet adta lehetőségeket, hogy felismered-e az esélyt és meg tudod-e ragadni arra, hogy boldog legyél.


Szerintem a tanárnő is valami ilyesmit magyarázhatott, csak mivel te ezt nem értetted meg, ezért leszűkítetted a szexre a dolgot. Amikor eltelt az óra után egy idő, akkor meg már csak a szexre emlékeztél, és itt meg magyarázol, hogy a tanárnő azt mondta az órán, hogy szexeljetek mindenkivel össze-vissza. Tipikus példája ez ennek, hogyan terjed a hülyeség...

2015. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah és még annyit írok, hogy ezek a költők (Horatius) írtak bordalokat is. Ha majd ezekről is magyaráz a tanár, előre szólok, hogy nem azt fogja mondani, hogy menjetek el a kocsmába és igyátok le magatokat, és felnőtt korotokban is legyetek alkoholisták.


Nem ezekről írnak a költők, hanem arról, hogy a bor is élvezeted ad és a társasági élet, a jókedvnek az egyik tartozéka. De itt nem az okádásról és a másnaposságról van szó, hanem a társasági iszogatásról, a jókedvről és a szerelemről, ami a mediterráneumban mindig is egy időtöltés volt, egy életforma.

2015. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!