Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az erkölcsi érzéknek mi a...

Az erkölcsi érzéknek mi a feladata?

Figyelt kérdés

Az erkölcsi érzéknek az a feladata hogy el tudjuk dönteni mi jó másoknak és mi nem. jól mondom?

eredetileg az ugrott be h mi jó mi rosz csak aztán a helyes fogalma be kavart. Mert elvileg érzelmi értékelésünk alapja a jó rosz aztán jön a helyes helytelen és csak utoljára érdekli az embert mi igaz és mi nem. (ez igy van le irva a komunikálcióelméleti könyvben) Ami nem értek hogy a helyes fogalma mire vonatkozik? szerintem elég könnyű össze keverni a jóval és a rosszal talán az a határ vonal hogy a jó rosz szubilyektív a helyes pedig a társadalmilag(közösségileg) elfogadott. Szóval szerintem a társas eggyütt élésre utal. Van viszont egy olyan érzésem hogy sokkal tágabb fogalomról van szó pl mert a társas együttélésnek az empátia az alapja ezzel tudunk kapcsolódni másokhoz ezért szerintem valami más szerepet tölthet be. Amire gondoltam a lelki ismeret meg a társas éle szabályozása. Van egy kis fogalomzavar a fejemben gondoltam érti ezt valaki anyira hogy eltudja magyarázni egyszerüen.


2015. márc. 26. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
"Feladata" nincs, mert az egy képesség annak eldöntésére, hogy (írott ill. releváns íratlan szabályok hiányában) adott esetben mi a társadalmi együttélési szabályoknak megfelelő eljárás.
2015. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jó de mi a szerepe ennek a képeségnek?
2015. márc. 26. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

AZ empátia az erkölcsi érzék része. Kizárólag társas kapcsolatban van értelmezve, ha az ember - mondjuk - egy szigeten él egyedül, nem értelmezhető.

Az emberek társas kapcsolatai meglehetősen sokfélék és bonyolultak. Ez azt jelenti, a viselkedésben rengeteg választási lehetőség van minden pillanatban. Választhatsz úgy, hogy az rossz legyen másoknak, úgy hogy neked legyen rossz, úgy hogy rövid, vagy hosszú hatása legyen. Általában mindig van olyan választás, hogy a többségnek jobb legyen tőle. Amennyiben mindig így teszel, képes vagy a helyzetnek megfelelő jó válaszra és ezt szinte ösztönösen teszed, akkor jó erkölcsi érzéked van. Ezt általában a környezet hosszú távon díjazza is valahogy.

A feladata tehát az, hogy az, hogy az emberi munkamegosztásban és érintkezésben a kapcsolatokat javítsa és ne rontsa, mert ez összességében mindenkinek jó, és ezért ez jobb minőséget eredményez. Ebből az is következik, hogy ennek sok szintje van, és az emberek erősen különbözők. Azokban a lokális közösségekben, ahol az embereknek átlagosan magasabb az erkölcsi érzékük, jobb minőségű az élet.

2015. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2015. márc. 27. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!