Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nagy Sándor makedón birodalmát...

Nagy Sándor makedón birodalmát első körben hány felé osztották?

Figyelt kérdés

Azért mondom, hogy első körben, mert úgy tudom, hogy idővel azok is tovább osztódtak.


Volt, ahol azt olvastam, hogy négy felé lett osztva a négy diadokhosz között, máshol azonban nem a négyes számra teszik a hangsúlyt, mert azt mondják, hogy három jelentősebb állam alakult ki. Hogy is kell ezt értelmezni akkor?


+ 1 bónusz kérdés: a birodalom felosztásában Nagy Sándornak volt-e valamilyen szerepe? Ezt úgy értem, hogy röviddel a halála előtt rendelkezett-e ilyen parancsról, vagy pedig a diadokhoszok teljesen maguktól osztották szét a birodalmat?


Köszönöm a válaszokat előre is.


2015. ápr. 2. 12:41
 1/1 anonim válasza:

Szia! 1. Kerdes: 3 fele lett osztva. 2.kerdes: Nagy Sándor elobb halt meg mint rendelkezhetett volna, ezert a halála után osztottak fel a birodalmat.

De szerintem ezt az interneten mndenhol megtalálod.

2015. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!