Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichológia szakdolgozathoz...

Pszichológia szakdolgozathoz milyen témák vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél több pszichológiai témát gyűjteni (szakdolgozathoz), tehát aki tud ilyet írja le (minél több annál jobb)! De az is jó, ha van link témajavaslati listáról!


Köszönöm! :)



2015. ápr. 17. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Random hobbiból gyűjtögeted ezeket, vagy komoly, hogy te ennyire értesz hozzá szakdoga előtt? Mit tanultál az elmúlt években akkor, ha magadtól nem megy? Milyen tanáraid vannak, kik a jók, kit érdemes témavezetőnek választani, és ő milyen területen ténykedik, miben tud segíteni? Mi érdekel téged egyáltalán, mi menne könnyen?
2015. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nincsen a tanszéken hirdetőtáblán több tucat téma? Kik oktattak, azok milyen témákban hirdetnek szakdolgozatot, vagy milyen témákban volt szakdolgozójuk? Milyen szakdolgozatokat védtek arrafelé?
2015. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem mind1, hogy miért van erre szükségem?

Kérdeztem valamit, aki tud és szeretne válaszoljon, aki meg nem az nem... De ki kíváncsi az itélkezésre? Erre bárki képes, nem nagy tudomány...

Amúgy meg igen, lehet, hogy nem írtam, hogy nem egyetemi szakdolgozatról lenne szó, hanem más képzésről (és igen itt is be lehet szólni, hogy hát az meg milyen képzés, és mit érhet az stb stb...) De továbbra sem a véleményekre vagyok kiváncsi... Ha nem fájna gondolkodni, akkor nyilván hamar kiderülhetne, hogy azért kérdez valaki valamit, mert meg van rá az oka...


Nektek is majd hasonló "segítséget" kívánok a kérdéseitek megválaszolására...

Legalább írtatok volna fejenként 1 témát...

2015. ápr. 17. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Te kérdező, nem akarlak megbántani, de van bármi közöd a pszichológiához, most komolyan? Azt ugye tudod, hogy számtalan területe van? Nem azért kaptál tőlünk ilyen válaszokat, mert imádunk ítélkezni és mert a legkevésbé sem vagyunk segítőkészek, hanem azért, mert teljesen hülyeség a kérdésed. Semmi értelme olyasmiról szakdolgozatot készítened, amihez közöd nincs, életedben nem hallottál róla, és a képzéseden egy olyan tanárod sincsen, aki ilyesmivel foglalkozik vagy ért hozzá. Emiatt teljesen felesleges éppen eszünkbe jutó témákat bedobni, mert nagy valószínűséggel semmit sem tudsz velük kezdeni. Az sem mindegy, milyen képzés, hiszen ha nem pszichológia szakon vagy, akkor teljesen más lehetőségeid vagy jogosultságaid lehetnek bizonyos tesztekkel kapcsolatban, és nem biztos, hogy valóban véghez tudod vinni azt a témát. Nem azért, mert hülye vagy, hanem azért, mert nem mindenhol lehet mindent megcsinálni. Mivel a pszichológiának rengeteg ága van, ahol alapvetően különböző kérdésekre keresik a választ, ezeknek akár teljesen különböző módszertani jellemzőik vannak, valamint a mérőeszközök palettája is nagyon változatos. Hiába nyögök be neked két kérdést fejlődéslélektannal kapcsolatban, ha te egyébként ezt ki nem állhatod, vagy épp nem is igazán tanultad, és téged teljesen más érdekelne.

Ha meg nem érdekel semmi, akkor inkább hagyd a fenébe az egészet.


Ezzel nem téged minősítelek, csak azt a felfogást, amivel a kérdést kiírtad.

2015. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem a kérdést, de a kérdező nagy-nagy megsértődését sem.

Kedves Kérdező figyelmébe ajánlom, hogy a szakdolgozati témák és védések mind-mind nyilvános adatnak minősülnek. Sőt tudtommal maguk a szakdolgozatok is bekerülnek könyvtári állományba és kölcsönözhetők...

2015. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem azt nem másnak kell eldöntenie, hogy mi felesleges nekem és mi nem...


A felháborodás lehet nagyobb volt, mint kellett volna, csak nem értem h. ha az ember feltesz egy kérdést, amire szerintem nem képtelenség válaszolni, akkor miért nem lehet írni néhány témát, vagy belineklni egy oldalt ahol van néhány téma 60 "Mi közöd a pszichológiához" kérdés nélkül is...


Érthetők egyébként a kérdések, nem fejtettem ki pontosan, hogy miről lenne szó, de azt akkor sem értem, hogy az emberek miért gondolják azt hogy mindent meg kell érteniük és tudniuk, nem lehetett volna, egyszrűen csak válaszolni, vagy nem válaszolni?



De akkor lássuk:

Arról lenne szó, hogy nem egyetemi szinten tanulom a pszichológiát (és tudom milyen egyetemi szinten tanulni, mert nem rég adtam be egy szakdolgozatot csak más szakon, nevezzük meg: szociológi)


Pszichológiát is tanulok, ami bár nem egyetemi szintű, de itt is kell vizsga munkát leadni... Szóval gondoltam egy nagyot, azt, hogy körülnézek, milyen témák vannak, mert a helyen megadott témákon kévül is lehet választani, és szeretnék is, tehát ÖTLETEKET GYŰJTENÉK, hogy mire odajutok, legyen egy elképzelés...


Ja és egyetemen is voltak pszichós óráim, mert külön felvettem őket mert érdekelt, szóval van róla fogalmam...


Tehát igen, meg lehet kövezni, hogy téma ötleteket gyűjtöttem...

2015. ápr. 18. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:
31%

Na, ezzel is lehetett volna kezdeni. És ez tényleg nem cseszegetés, de nem várhatod el, hogy a semmiből használható ötletekkel rukkoljon elő bárki is, ha te magad sem tudsz saját magad számára kitalálni valamit.

Egyetlen dolog hiányzik még: milyen területe érdekel egyáltalán a pszichológiának? Írtam erről korábban is, tényleg nem mindegy, hogy te kb. mivel vagy milyen iránnyal foglalkoznál, mert teljesen más lehetőségek és témák vannak a kognitív pszichológián belül, mint mondjuk a személyiségpszichológián belül. Ha egy-két témát bedobnál, ami téged érdekel, vagy a tanulmányaid alatt megfogott, nagy könnyebbség lenne :)

2015. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!