Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek minek tudható be...

Szerintetek minek tudható be az, hogy manapság a pubertáskorban lévő lányok és fiúk sokkal kevésbé teherbíróbbak?

Figyelt kérdés

Nagyanyáink, dédnagymamáink kint szántottak a földeken és soká éltek. Manapság emocionálisan egyre inkább sokkolva vannak, tele van a világ életunt, depressziós fiatallal.

Ugyanakkor mintha sokkal több információ jutna el hozzájuk a médiumoknak köszönhetően, amit egyáltalán nem használnak szinte.


2015. ápr. 18. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Lustaság. Vagy azt is lehetne mondani, hogy jó dolgukban nem tudnak mit kezdeni magukkal.
2015. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hol, az ún. harmadik világban nagyon sok helyen kiskoruktól be vannak fogva jobb esetben ház körüli munkákra; valószínűleg az ő vidékükön nem észlelhető ilyen változás.
2015. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

1. Az átalagos életkor éppen ma magasabb.

2. Szerintem nem kevésbé teherbírók a mai fiatalok, csupán más a teher. A mezőn kaszálni egész nap fizikailag fárasztó, míg napi 5-7 órát lényegében egyhelyben ülni, aztán még otthon tanulni kétes hasznú dolgokat szellemileg megerőltető.

2015. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:
100%

Nekem a "teherbíró"ról valami egészen más jutott eszembe...:p


Akartam is faggatni a kérdezőt, hogy hogyan tesztelte.


Amúgy meg kérd. most ideírtál egy baromi nagy sarkítást, csak nem ártana bizonyítékot is hozni (minimum valami statisztikát), mert így eléggé a jó öreg "a mai fiatalok"-dumának tűnik.

Én nem hiszem, hogy dédnagyanyó ideig fenékig tejfel volt az élet, se azt, hogy a mai kor előnyeivel nem bírnának az emberek mit kezdeni; én semmi pénzért nem cserélném el egyiket a másikért.


A modern életnek más kihívásai vannak, nyilván. Ma konditerembe jársz jó pénzért, hogy megszerezd azt atestmozgást, ami egy paraszt számára a mindennapi élet természetes velejárója volt. Ellenben műveltség, orvosi ellátás, karrier - és életformaválasztási szabadság és hasonlók terén nagyon nagy előrelépések voltak.

Az "életunt, depressziós fiatalok" egy baromi nagy hazugság, erre szteintem nem lennél képes statisztikai bizonyítékot hozni. Hogy a fizikum gyengébb, ha kevesebb a fizikai munkás, az nyilvánvaló.

2015. ápr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem kevésbé teherbírók a mai fiatalok, csupán más a teher. A mezőn kaszálni egész nap fizikailag fárasztó, míg napi 5-7 órát lényegében egyhelyben ülni, aztán még otthon tanulni kétes hasznú dolgokat szellemileg megerőltető.


"5-30 évvel ezelőtt is lényegében egy helyben ültünk akár 8-9 órát is, és ugyanannyit kellett otthon is tanulni. Sőt többet is, mert annak idején nem volt google, hogy csak kettőt kattintsunk és minden kérdésünkre rögtön ott a válasz. Nekünk még a könyvtárban is ülnünk kellett, hogy mindenre választ kapjunk.

Az első bár nyersen de jól írta (hiába pontoztátok le)

A gond a mai fiatalsággal az, hogy szinte minden az ölükbe pottyan úgy, hogy azért nem igazán küzdenek meg.

Azok a fiatalok akik ma is maguk járnak utána dolgoknak, akik nem csak másolnak, és a gyakorin kérik, hogy írják meg helyettük a feladatokat, akiknek van céljuk az életben , na azok a fiatalok nem életunt depressziósok. Azok a fiatalok akik nem a szüleik nyakán élősködnek 25-30 évesen hanem maguk teremtik meg amire szükségük van, na azok sem életunt depressziósok.


A gond az, hogy a mai társadalom tudatosan akarja butítani a mai pubertáskorú fiatalokat, és olyan elvárásokat sugalmaznak nekik (pl: 10 évesen gáz ha szűz vagy még. Igyál nyugodtan alkoholt 14 évesen, nem gond ha drogozol stb, anorexiás, beteges külső az ideál stb) ezért a legtöbb tinédzser kényszeresen próbál megfelelni ennek a beteg társadalomnak. De hál istenek vannak kivételek akiknek határozott céljaik vannak.


Csak egy megjegyzés: A történelem ismétli önmagát. Az Ókori romai birodalom bukásánál hasonló jólét, unalom,depresszió, elvárások jellemezték a kort. Megbukott a rendszer.. Nem kell sokat jósolni, hogy tudjuk a mostani állapot is egyszer megbukik..

2015. ápr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25-30 évet akartam írni
2015. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hecarim válasza:

Szerintem 2 fő oka lehet, az egyik, hogy más kor volt, más elvárásokkal / lehetőségekkel, (példaképpen nem volt számítógép ami sok mindenen változtat).

A másik fontos dolog a nevelés. Manapság a szülők próbálnak mindent megadni gyermekeiknek, hisz ki ne akarna?!? Ez eddig rendben is van, de azzal, hogy egyszerűbbé teszik a fiatal éveiket egyúttal azt is elérik, hogy ehhez szoknak hozzá a mai fiatalok, pedig az élet nem fenékig tejfel, így amikor nehézséggel néznek szembe kevésbé tudják azt kezelni, mint azok akik kiskorukban is megdolgoztak a dolgokért.

Sok szülő gyerekkorában is sokat dolgozott, mert az apjuk szigorú volt, a hétvége és a nyári szünet nem 90%-ban a szórakozásról szólt, pedig ők is szívesebben szórakoztak volna akkoriban, éppen ezért szülőként próbálnak mindent megtenni, hogy gyermekeinek legyen ideje / alkalma a szórakozásra.

Véleményem szerint, ha tömören akarok fogalmazni akkor elsősorban az apai szigor hiánya miatt tartunk ott ahol. Tudomásom szerint ez egyre sűrűbb a válások révén, de persze javítsatok ki, ha nem így van.

Ezek mellett nagyon sok olyan apró (vagy épp lényegesebb) dolog van ami miatt begyepesedik a fiatalok agya, elég azt nézni mennyi baromságot látni arról, hogy "menjél idd le magad mert az a trend" de a többi részletbe most nem megyek bele.

2015. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* Lehet, hogy görnyedtél a könyvtárban, de hogy nem történelmet tanultál az tuti. Ez a Római Birodalom bukása és a mai kor közötti párhuzam rohadtul elcsépelt és semmi alapja. Róma gazdasági okokból bukott el, nem a léha fiatalság miatt.
2015. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Régen sem szabadidő eltöltése, sem a munka nagy része nem volt fizikai terhelés nélkül megoldható.

Az érintőképernyő több órás simizése nem pótolja a grundfocit.

2015. ápr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!