Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen emberismerettel foglalk...

Milyen emberismerettel foglalkozó szakmák vannak?

Figyelt kérdés
Most hetedikes vagyok és most már el kéne kezdenem ezen gondolkodni és én (úgy gondolom) jó emberismerő vagyok. De viszont több dolgot szeretnék megtudni az emberi természetről. A pszichológián és a grafológián mi van még?
2015. ápr. 19. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A jó szociológusnak is szüksége van némi emberismeretre,

de a tanárok, nevelők, bizonyos szakterületeken az újságírók is jó emberismerők. Sőt, még a csaposoknak is segít a jó emberismeret. Ennél konkrétabban gondolkodj el, mi az, ami jobban érdekel! Ha valóban az emberi természet érdekel, akkor ne is gondolkodj tovább, a pszichológia szakot válaszd. Attól még nem muszáj pszichológusként elhelyezkedned, lehetsz kutató is, tanár is, de ez a szakterület foglalkozik a legtöbbet az emberi természettel, viselkedéssel. (Meg az FBI viselkedéskutatói. :D )

2015. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A pszichológiát akartam már nagyon rég óta , de azt mondták hogy nem bírnék érzelmeket kihúzni az emberekből... és ezt nem tudom miből gondolják. De akkor ezt úgy érted hogy ha a pszichológia szakot választom akkor más is lehetek nem csak pszichológus?
2015. ápr. 20. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!