Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A bűnözés, (rablás, lopás)...

A bűnözés, (rablás, lopás) mennyiben függ a genetikától? Linkelnétek is ha tudtok, kutatásokat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 19:04
1 2
 1/12 Silber ***** válasza:

Több teória is felütötte a fejét az elmúlt időkben.

Volt, amely szerint a dupla y-koromoszómás férfiak sokkal agresszívabbak, kegyetlenebbek, ergó növelik az erőszakra való hajlamot. Úgy olvastam, hogy ezt cáfolták már, de érdemes lehet utánaolvasni.

A másik szerint az erőszakos bűnelkövetők jellegzetes vonásokkal rendelkeznek (pl. kiugró szemöldök, széles orrnyereg, robosztus arcfelépítés, stb). Ez leginkább a korai emberek küllemére hasonlít. Ebből szűrték le azt a konklúziót, miszerint ezen emberek lényegében megálltak egy fél lépcsőfoknyit a homo sapiens sapiens (bölcs ember, a mai ember) felé vezető úton (mivel tudjuk, hogy mialatt kifejlődik az adott élőlény, minden korábbi állomáson keresztülhalad). Az előttünk élt embereket mindenki kegyetlen, erős, robosztus felépítésű, vadászó, esetenként erőszakos szívtelen lényeknek tartják, így alakulhatott ki ez a nézet is.

Ezen kívül még több feltevés is létezhet, de ezekről nincsen tudomásom.

2010. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

szerintem nem nagyon függhetnek össze, mivel a törvény és a bűnözés egy ember által alkotott fogalom, és teljesen független a génektől. A törvény és bűn társadalomra értelmezhető, természetre nem, míg a gének a természethez tartoznak. De ez az én véleményem.


Tehát, a fent említett példák, mint lopás és rablás, feltételezi olyan dolgok létét, mint a magántulajdon. Namost a magántulajdonnak semmi köze a génekhez.

2010. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 dellfil ***** válasza:
Olyan sokszoros áttételen keresztül lehet némi összefüggés, hogy nyugodtan kijelenthető: nincs összefüggés.
2010. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyiban függ a genetikától, hogy többnyire azok az emberek nevelik fel a kölköt, akiktől genetikailag származik. Ha e folyamat során azt látja normálisnak, hogy a rablásból és lopásból származó pénznek nagyobb értéke van, mint a munkából megszerzettnek, és egyáltalán nem gáz, ha a fél család épp börtönben van, mert az csak úgy megtörténik velük, akkor nem csoda, ha előbb-utóbb ő is ilyen lesz.
2010. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nevelés egyértelmüen befolyásolja a bünözöi hajlamot. A genetika ehhez képest legjobb esetben is csak távoli másodikként lehet jelen, de még ez utóbbit nem tudjuk pontosan vizsgálni.
2010. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A nevelés mögött akkor lenne távoli második a genetika, ha az újszülötteket véletlenszerűen osztanák szét a szülők között. A gyakorlatban viszont nagyrészt a genetikai szülők végzik a nevelést, tehát nem annyira távoli másodiknak, hanem erősen korreláló tényezőnek minősíteném.
2010. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha most a materialisták egy kicsit nem figyelnek ide (fölösleges idegeskedésüket elkerülendő), elárulom, hogy egyes körökben elterjedt nézet, hogy a tudatunkkal teremtjük a világot. Van, aki Istennek nevezi ezt a szintet, van, aki, tudatok összességével, és van, aki kollektív tudattalannak titulálja, mert másképp nem fért be neki, de muszáj volt számolni vele. Itt azt hirdetik, hogy a genetika egy "antenna", ami eszközt jelent arra, hogy a tudatalattiddal automatikusan a saját képedre formáld az utódodat.
2010. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,jöhetnek még, elgondolkodtatóak voltak. CSak azért kérdeztem, mert egyik kedves ismerősöm azt mondta, hogy ezt egy professzor kutatta, és összefüggést talált... Nem igazán tűnt nekem ésszerűnek, inkább azt gondoltam, valamely szélsősőges ideológia egyik tudósa volt...
2010. febr. 22. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem volt szélsőséges. Dr. Póczik Szilveszterről hallhattál. Teljesen pártatlanul, szakmai kutatást végzett. El is hallgattatták. Hiszen, akármennyire tudományos és pártatlan, ha a végén olyasmi jön ki, hogy egyeseknek a "vérében van a bűnözés", akkor hirtelen szélsőséges lesz. Ma ez a divat.
2010. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szerintem válasszuk már külön az agressziót és a kérdező által írott lopás/rablás témát! :)


Úgy értem, hogy "megtehetném", hogy erőszakmentesen, ellopjam a világ legnagyobb gyémántját, úgymond "ésszel", kitervelve, hogy mit hogy tegyek (mint a filmekben) :D , és 100 késszúrással kivégezhetném a szomszéd nénit a 30.000 forint nyugdíjáért (mert az rajtakapott)...


Míg általában az elsőhöz hasonló emberek családjában nem megszokott a bűnözői véna, az erőszak stb. (vegyük csak azt, aki sikkaszt, ugye lopásnak számít, de semmi erőszak nincs benne), addig a második családjában valószínű, hogy akár napi szinten is jelen van az erőszak. Mégis mindkettő lopott, vagyis a lopás volt az elsődleges cél, csak más módon lett megvalósítva...


Így szerintem ez sokkal inkább szociális/társadalmi talán pszichológiai kérdés, mint genetikai. Nem hinném, hogy egy "bűnöző" szülőktől származó gyerek, akit "nembűnöző"

szülők nevelnek fel, bűnözővé válna. Viszont az agresszió (vagy inkább dominancia???) vagy az erre való hajlam az, ami genetikus (lehet). Inkább. Ez az én véleményem, nem támasztja alá semmiféle kutatás, meg ilyesmi (remélem nem gond) :D

2010. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!