Mit gondoltok a gyakori kérdések mennyire tükrözi azt hogy milyen a társadalmunk?

Figyelt kérdés

Egy hasonló oldal kanadában is ilyen lenne?


Kinek mik a tapasztalatai ezzel az oldallal kapcsolatban?


2015. máj. 4. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semennyire. Nem reptrezentatív, hiszen főleg fiatalok használják. Továbbá mivel anonimon írhat akárki, nem azt az arcát mutatja mint amit a hétköznapokban mutatna.
2015. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na de a társadalmunk nem felel azért hogy a gyik ilyen amilyen? Úgyértem a fiatalok is az egység részei.
2015. máj. 4. 10:37
 3/12 A kérdező kommentje:
A társadalom termékei.
2015. máj. 4. 10:37
 4/12 2xSü ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy semennyire nem reprezentatív ez az oldal. Például sokan tesznek fel olyan kérdést, ami egy fél perces Google kereséssel megválaszolható lenne. Ilyen módon nagyon sok ilyen jellegű kérdés van itt. Viszont akik tudják használni a Google-t, azok nem teszik fel a kérdésüket itt, tehát nem lehet következtetni arra, hogy mennyire tudják a netezők használni a keresőt.


Az, hogy ki milyen oldalt használ, az azért divat, szokás kérdése is. Vannak a GYK-hez hasonló külföldi oldalak. Elég vegyesek, mert a felhasználói tábor, a szokások, a moderálási módszerek mind-mind különbözőek.


De vegyél mondjuk két társkeresőt, és nézegesd meg, milyenek az emberek. Teljesen más dolgokat fogsz tapasztalni, mert másoknak válik divattá, hogy az adott oldalt használják, mások az oldalon belül a lehetőségek, szokások. Egy-egy ilyen oldal maximum a saját látogatóinak körét reprezentálja, de ebben sem általában az embert magát, csak az oldalon végzett tevékenységüket.

2015. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van igazság alapja annak amit mondotok de én nem a keresők használatára gondolok hanem ara ahogy reagálnak sokszor az emberek egymás kérdéseire. Ne mond hogy részleteznem kell azt hogy fel ismerd röviden gyakoriak a sértő erőszakos megjegyzések ezen az oldalon de nem is ez a legrosszabb hanem az előitélet alapú gondolkodásból eredő félre értések és az ezzel kapcsolatos védekezőmanőverek. Kis megondoltságot és nagy impluzzivitást tapasztalok direkt provokatív szándék is bőven észre vehető.
2015. máj. 4. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Én viszont úgy gondolom, hogy alapvetően tükrözi, hogy milyen a társadalmunk, SAJNOS...


Statisztikai értelmben vaklóban nem valami reprezentatív, de sok mindent híven tükröz.


Pl. jó és rossz dolgokat: az emberi lustaságot és ostobaságot, a segítő szándékot, a tudatlanságot, a tudást, végtelen emberi butaságot, a tudományos kiváncsiságot, a rosszindulatot, a jóindulatot...

2015. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 2xSü ***** válasza:

> de én nem a keresők használatára gondolok


Én sem kizárólag csak arra. Ez csak egy itt előforduló attitűd, bármilyen másikra is ez igaz. Itt a GYK-n a GYK látogatói – és nem a teljes népesség – viselkedik úgy, ahogy a GYK-n – és nem úgy, ahogy általában mindenféle online, offline közösségben – szokott.


Én azért azt sejtem, hogy rengeteg a GYK-n kérdező és válaszolókétól értelmesebb, intelligensebb, előítéletmentesebb, műveltebb ember van, akik történetesen azért nem látogatják a GYK-t, mert nincs rá szükségük, vagy nem tetszik nekik az itteni stílus. A GYK látogatóiból a teljes népességre pont úgy nem lehet következtetni, mint ahogy egy kocsma látogatóiból sem lehet. A kocsmába az jár, aki valamilyen réteghez tartozik, akinek tetszik az, amit ott talál. Hogy az oldal milyen réteget vonz be, kik használják, az egy érdekes kérdés lehet, de az biztos, hogy nem a teljes népességet reprezentálják. Ahogy írták, javarészt fiatalok látogatják azért az oldalt, náluk esetleg divat trollkodni. Vagy azok látogatják, akiknek sok idejük van, és pont ezért nem tudják, jó dolgukban mit csináljanak, stb…


Van pár millió ember még az országban, aki pl. dolgozik, nem használ netet, vagy ha igen, akkor nem ide jár, vagy ha járt itt valaha, akkor elment a kedve attól, hogy kérdezzen, válaszoljon, stb…

2015. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem reprezentatív és lényegében sok kérdés inkább provokációnak tűnik.

Amúgy a régi rendszerben voltak még teljesen műveletlen emberek, olyanok, akik nem hallottak például Leninről, még analfabéta is akadt eleinte, akik egy idő múlva kihaltak.

Aztán jött egy időszak, amikor az általános műveltség a kor színvonalán nem volt rossz, ez most egyre romlik az általános oktatás minőségének a csökkenésével, amit nem ellensúlyoz az, hogy a felsőbb végzettségűeket viszonylag megfelelő színvonalon tanítják.

Reneszánszát élik a különböző babonák, az ezós dolgok, rengeteg a félművelt nagy szájú tudatlan, terjednek a vallások, a hiedelmek és még az internet sem segít, inkább pont rossz irányba terel, mert bőven van a valós információknak ellentmondó blődség, gyarapítva így a lököttek táborát, így meg sem tudom ítélni, mi a jobb, ha valaki egyszerűen tudatlan, vagy ha valami ostobaságra esküszik, mert félrevezették, amit lényegében a csekély műveltsége révén könnyen megtehették.

Abban nem vagyok bizonyos, hogy jobb, vagy rosszabb a helyzet az országban, mostanában nem járok vidékre, sőt, sokat voltam külföldön, de úgy sejtem, a valóság inkább rosszabb lehet, mint a GYK-n, bár kétségtelenül itt sem magas a színvonal, a fejlett nyugati világ bizonyára leköröz minket, de lehetséges, hogy más régióknál viszont jobbak vagyunk.

Az általános oktatás, a műveltség terjesztése és megszerzése pénzbe, anyagiakba kerül és ennek tükröződnie kell nálunk is, itt is.

2015. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szerintem pedig bizonyos mértékben igenis tükrözi az emberek milyenségét. Nem mindegy, hogy azt írom, hogy "Na mizu van, mikor megy a Szulejman az RTL-n?! komit hamar, mert nem akarom lekesni!" , vagy azt, hogy "Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az RTL KLUB-on melyik időpontban megy a Szulejmán? Nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket, és nem szeretném internetről nézni, inkább a televízióban nézném meg. Előre is köszönöm a válaszokat!". Persze már az is egy jel a felhasználó jelleméről, hogy Szulejmánt néz-e, valami telenovellát, vagy esetleg egy normális filmet, ami nem valami ócska jelenetet ad elő. Sajnos sok olyan kérdést láttam, amit nem csak hogy ékezet nélkül írtak, helytelenül, hanem valami ócska, erkölcstelen kérdéseket tesznek fel. Hát nézzen utána egy másik helyen, ahol pont olyan érdeklődéskörűek vannak, mint ő, ne egy ilyen helyen, ahol még normálisak is vannak (bár bevallom, kevés.. Tisztelet a kivételnek!). Azt vettem észre, hogy az emberek egyre lustábbak, nem törődnek semmivel, nem érdekli őket sem a politika (ami napi szinten érinti őket, hisz róluk van szó!), sem a kulturális tevékenységek/műsorok, sem a tudományos, ismeretterjesztő műsorok. Otthon gubbasztanak egy hálóruhában a fotelben, papucsosan, (szakállasan), és csak nézik a TV-t. Hát nem volna szórakoztatóbb, ha elmenne egy színházba és megnézne egy musicalt, vagy bármilyen előadást?! Nem! Nem volna, mert oda fel kell öltözni tisztességesen, oda szépen meg kell jelenni, ott nem illik úgy leinni magukat, mint az állat, ott nem illik semmi olyant tenni, ami nekik "jó". Kérdem én, akkor hova fejlődik ez a híres XXI. század?! Sehova! Mit ért Árpád fejedelemnek bevezetni a magyar őshonosokat a Kárpát-medencébe, mit ért 1848-49-ben a szabadságharc, ha ma, a modern kor emberei, mi, mindent elhanyagolunk. Nem érdekel minket semmi, csak a pia, a TV, és a nők/férfiak! Mondom én, szép magyarok vagyunk (jelen esetben és székely)! Büszkék lehetünk magunkra!

És sajnos ez a televízióban, az interneten, mindenütt meglátszik! Itt is! És hiába nézzük a nyugatiakat, ők sem jobbak! Fejlettebbek iparilag, mezőgazdaságilag, de ők is pont ilyen szégyentelen módon viselkednek, mint mi! És oda kerültünk, hogy álnevet kell használjunk, mert ha nem, akkor holnap a képeidet, az adataidat azon a híres, jó nevű Facebook-on látod!

Szóval csak annyit, hogy ez az oldal se másabb, mint más!

13/L

2015. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az RTL KLUB-on melyik időpontban megy a Szulejmán? Nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket, és nem szeretném internetről nézni, inkább a televízióban nézném meg. Előre is köszönöm a válaszokat!


Amúgy ezt így be sem lehet írni tíltja a gyik szabályzata.

2015. máj. 6. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!