Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miben magyarázható az, hogy...

Miben magyarázható az, hogy ha valaki hülyének tetti magát, vagy az, azt az átlag ember viccesnek találja?

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet, ha valaki hülyének tetti magát.

- Nem akarja, hogy túl nagy feladatot bízzanak rá,

- ezt a módját találta, hogy beilleszkedjen egy társaságba,

- nem tud lazítani, nem túl humoros, és csak így tud vicces lenni,

- adott helyzetet nem tudja kezelni (pl. valami komplexus miatt),

- szégyelli, hogy valamihez nem tud hozzászólni, és úgy tesz, mintha csak tréfálkozna,

stb.

2015. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de az emberi agy miért gondolja, úgy, hogy ha valaki hülye ként viselkedik, hogy az vicces?
2015. máj. 10. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Még van a taktikai hülye is, aki magára húzza a többieket és így könnyebben kiderül ki akar kicseszni vele.
2015. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
A humor egy nagyon nehezen meghatározható valami. Általában elég nehéz megmondani, hogy egy poén vagy helyzet mitől vicces.
2015. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
50%

Bözsi nééééniiii!

Hát elég nehéz megmagyarázni, mitől vicces. :)

(egyébként szerintem semmi alapja az ilyen felhypeolt hülyeségeknek, csak attól menő, hogy láncreakcióként terjed).

2015. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
van benne valami, de nem tudom, van elég sok érdekes működése az emberi agynak. (mondok egy hülyeséget) pl.: az emberek azért szeretik a hegyeket, mert sokáig szoptatta őket az anyjuk. Valami ilyen jelenséggel megmagyarázható?
2015. máj. 11. 15:20
 7/7 Vree ***** válasza:
51%

Én szeretem Peter McGraw definícióját:

"Humor akkor történik, amikor valami hibásnak tűnik, nyugtalanítónak, vagy fenyegetőnek, de ugyanakkor biztonságosnal, elfogadhatónak és helyesnek."


Én (laikusként)azt mondanám, hogy a vicc az igazából váratlan helyről jövő boldogság.

Mint egy szülinapi meglepetés: váratlan irányból jön, de tetszik. Mondjuk értékelhetsz egy ügyes nyelvi leleményt:


"Egy elektromos szigetelőanyag bemegy a kocsmába. A kocsmáros azt mondja neki: "Műanyagokat itt nem szolgálunk ki!" A szigetelőszalag ellenállás nélkül távozik."


vagy egy lehetetlen, de élvezetes képet:


"Milyen gyakran maszturbál?"-kérdezi a beteget az orvos.

"Hetente háromszor-négyszer."

"Abba tudná hagyni?"

"Miért?"

"Mert viszgálat közben vagyunk."


Mielőtt egy fiatal pár belépést nyer egy egyház közösségbe, a pap azt a feladatot tűzi ki, hogy ne éljenek nemi életet egy hétig, hogy bizonyítsák az elhivatottságukat.

Amikor egy hét múlva megjelennek, a pap megkérdezi, hogy hogy ment.

"Bevallom, ma reggelig minden tökéletesen ment. De aztán reggeli közben elejtettem egy szalvétát, mindketten egyszerre hajoltunk le érte, találkozott a tekintetünk - és nem bírtuk tovább, ott helyben elbuktunk."

"Megértem, de ti sajnos nem léphettek be az egyházközösségünkbe."

"Persze, de többet abba a gyorsbüfébe sem!"


Egy fiatalember három lányt ejtett teherbe három különböző megyében. Kérdezi a pap:

"Hogy voltál ilyesmire képes?"

"Úgy, atyám, hogy van biciklim."


(Ezek a viccek azért működnek, mert van bennük meglepetés; mert szokatlanok; de mert ugyanakkor helyesnek érezzük. Pl. az utolsó egy papot megbontránkoztatni olyan "ritka élvezet" (helyettesítsük be vki mással, mondjuk egy apával, és fele olyan vicces se), ugyanakkor értékeljük a válasz nyelvi "okosságát".)


Viszont a kérdésedre visszatérve, szerintem ha valaki hülyének tetteti magát, az nem vicces. Inkább idegesítő. (vagy akár szomorú/szánalmas...)

A bohóc nem azért vicces, mert hülyén néz ki és butaságokat csinál, hanem mert vidám színekbe öltözik, mert a hátrányos ruha ellenére is vidáman és ügyesen mozog, mert a (szándékos) vétett hibákra pozitívan reagál, mert meg tud lepni. A mesebeli udvari bolond is nem azzal tűnik ki, hogy VALÓBAN bolond, ellenkezőleg, OKOSABB, mint az uralkodója udvara.

2015. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!