Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nincsenek ma filozófusok...

Miért nincsenek ma filozófusok? Volt-e mégy a maihoz hasonló kor, amikor a filozófiát ennyire nem értékelték, nem olvasták?

Figyelt kérdés
Az is lehet, hogy vannak, csak én nem tudok róla.
2015. máj. 13. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak ma is filozófusok bár most csak Heller Ágnes jut eszembe, de szerintem más kor se foglalkozott olyan hű de nagyon a saját filozófusaival. Legalábbis a laikusok, nem szakmabeliek biztosan nem.
2015. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi! Vannak.
2015. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Heller Ágnes persze, hogy van, de elnézést kérek, ő nem annyira mai már. Kiket ismertek még?
2015. máj. 13. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de egy élő emberről van szó :D Akkor úgy tedd fel a kérdést, hogy vannak-e ma filozófusok 60 vagy 40 alatt vagy nem tudom :D Amúgy Heller tanár is szóval megtippelem ha filozófus kell aki fiatalabb Hellernél nézz utána kik a híresebb tantványai vagy vmi.
2015. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tessék, itt egy lista néhány mai filozófusról:

[link]

2015. máj. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lennének? A JOBBIK megalapítója is egy filozófus volt.
2015. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Heller Ágnes néhány művét olvastam. Valóban nem volt deklarálva a kérdésben, hogy a mai 20 évesek, 30 évesek között keresgélek, akik szintén vannak ezek szerint néhányan, de valamiért periférikusak lettek. Ám lehet, hogy ez a filozófia történetében mindig is így volt.
2015. máj. 15. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem régebben is a filozófia nagyon erősen kötődött a természettudományokhoz. Ha most megnézed a helyzetet, kétnaponta publikálnak valami érdekesebb fizikai felfedezést. Ezt nehezen tudja követni a bölcsészettudomány már a mai világban. A mai kor filozófusa a kvantumfizikus.
2015. okt. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!