Miért pont az atombomba ledobásával lett vége a 2. világháborúnak?

Figyelt kérdés
Utána miért nem folytatódott?

2015. jún. 24. 17:49
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
83%
Látták hogy milyen őrületes pusztítást végez, és ezt senki nem kívánta újra megtapasztalni.
2015. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Japán volt az utolsó ország, amelyik nem kapitulált. Mivel bombák ledobása után megadta magát, így nem maradt több ellenség, ezért a háború folytatása érdeklődés hiányában elmaradt.
2015. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
20%
Szerinted?
2015. jún. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
62%
A háború gyakorlatilag már előtte véget ért, az atombomba ledobása értelmetlen pusztítás volt.
2015. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

A japánok még az első után se akartak kapitulálni, sőt, puccsot terveztek a vezetés ellen, akik már kapituláción gondolkodtak...


Az lett volna az igazi pusztítás (mind a két féltől) amíg a japán főszigeteket beveszik - amit érthetően az amerikaiak nem akartak - egyik ország se veszít el szívesen tíz és százezer embert amit egy-két bomba ledobással is meg tud oldani...

2015. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

Meg érdemes hozzátenni, hogy amennyiben sor kerül az amerikai-brit-kanadai partraszállásra a japánok még legalább öt atombombát kaptak volna a nyakukba.

Népszerű legenda, hogy az amerikaiaknak nem volt több bombájuk csak az a kettő, nos való igaz, hogy mikor Nagaszakira ledobták a Fat man-t, akkor nem volt több összeszerelt bomba, de nagyjából tíz nap múlva indultak volna a következő bombák Tinianra, ahol az atombombák hordozására átépített B-29-esek állomásoztak, szóval szeptemberben jött volna a következő "atomhullám".

2015. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

#6 téved.


Az amcsiknak a két bombán kívül egyáltalán nem állt rendelkezésre hasadóanyag további bombákhoz.


Amúgy meg a 2. VH 2014-ben is tartott még, mert egyes japán csapatok akik beásták magukat névtelen szigetekre, nem tudtak a parancsnokság utasításáról, vagy egyszerűen nem hitték el.

2015. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

A harmadik atombombát a Necessary Evil "becenévre" keresztelt B-29-es dobta volna le, és a Nagaszaki elleni támadás idején már készen volt Los Alamosban, csak el kellett volna juttatni Tinianra. Ezt a plutónium magot egy teherszállító gép vitte volna, mivel a japán tengeralattjárók sikeresen elsüllyesztették még az a nehézcirkálót is, amit az első bombát, így nem akarták kísérteni a sorsot.

Egyébként optimális körülmények között akár kilenc bombához való hasadóanyagot is tudtak volna termelni 1945 végéig.


Az utolsó japán katona meg 1974-ben adta meg magát, az összes többi továbbharcoló csak legenda. Bár az tény, hogy Japán formálisan még nem írt alá békeszerződést például Oroszországgal.

2015. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

A tengelyhatalmak közül már csak Japán volt háborúban, de az is már bukásra állt.

1945 augusztus 6-án dobták le az atombombát Hirosimára. Ez nagy pusztítást végzett, de igazából nem volt rendkívüli esemény Japán és a háború szempontjából, a szövetségesek a legtöbb japán várost már hasonlóan elpusztították a "hagyományos" szőnyegbombázások során.

Augusztus 8-án a Szovjetunió hadat üzent Japánnak. A japán vezérkart ennek hatására hívták össze, hogy tárgyaljanak a kapitulációról Amerikával, mivel a Szovjetuniótól még jobban féltek. A szovjet fenyegetést jól jellemzi Japán háborús miniszterelnöke, Szudzuki Kantaró szavai: „Ha elszalasztjuk a lehetőséget, a Szovjetunió nemcsak Koreát, Mandzsúriát és Szahalint, hanem Hokkaidót is elfoglalja. Addig kell befejeznünk a háborút, amíg tudunk az Egyesült Államokkal tárgyalni”.

Ez alatt, augusztus 9-én dobták le a második atombombát, Nagaszakira. A folyamatosan beérkező hírek alapján a japán hadvezetés már látta, hogy az ellenségnek milyen új tömegpusztító fegyvere van.

A szovjetek három irányból támadva gyorsan nyomultak előre Mandzsúriában, legyőzték a Kvantung-hadsereget. Japán erről a területről szerezte be a háborúhoz szükséges nyersanyagokat és ide települt az ipari kapacitás nagy része, így a terület elvesztése kilátástalanná tette Japán helyzetét.

A szovjet inváziónak és az amerikai atombombáknak is döntő szerepe volt abban, hogy augusztus 14-én Hirohito császár bejelentette a kapitulációt. A szovjetekkel néhol még folytatódtak harcok szeptemberig. A tűzszünetet, kapitulációt szeptember 2-án írták alá a Missouri csatahajó fedélzetén, ezzel ért véget a második világháború.

2015. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

#8

Tényellenőrzés:

[link]

A "Necessary Evil" egy filmezőgép volt, soha nem volt bevetésre kialakítva.


Spektrumos dokukra tudok hivatkozni hogy az amcsiknak NEM volt több anyaguk bombához, és sehol nem találok forrást arra hogy a propagandán kívül lett volna harmadik-sokadik bomba.

2015. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!