Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hiszik egyes emberek,...

Miért hiszik egyes emberek, hogy Petőfi Sándor Szibériában halt meg? Egyáltalán 1849-ben magyar nemzetiségű embereket elhurcoltak Szibériába az Oroszok?

Figyelt kérdés

2015. júl. 18. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ki a francot érdekel, hogy hol halt meg Petőfi...nem értem ezt a nagy felhajtást a csontok körül.

Amúgy meg annyira akarják tudni, hogy valóban ő e az de az anyját nem lehet exhumálni neem...pedig az rögtön eredményhez vezetne.

Arra lennék kíváncsi, hogy a Petőfi Bizottság tagjai mi az istent csinálnak meg ki pénzeli azt??

Naplopó banda.

2015. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
A konkrét igazságot már úgy sem tudjuk meg. Oké hogy vannak irományok erről mi hogyan történt, de itt tény az hogy Petőfi eltűnt halála előtt és ezért nem tudnak róla annyi pontos információt. Most oké hogy amit mostanában hallunk, olvasunk ezek is inkább csak feltételezések, elég valószínűnek tartom hogy Petőfi Szibériában kötött ki, de azt a jóég sem tudja halál biztosan hogyan került oda. A történelem könyvek, meg amiket történelem órákon hallunk az mind csak egy dolog, elég sok hamis dolgok vannak a történelembe meg olyan feltételezések amiket a mai modern világba tudnak pontosan beigazolni mi is történt.
2015. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
29%

Petőfi szibériai csontjaiból mintát vettek, majd az anyja csontjait akaarták exhumálni, ezt először engedélyezték is, majd aki engedélyezte az exhumálást kirúgták és az új elnök már nem engedélyezte. Az új elnök a magyar tudományos akadémia egyik embere volt. Majd találtak 3 petőfi leszármazottat, akiktől dns mintát vettek és összehasonlították kínai dns kutatók petői dns ével és 90 valahány százalékos egyezést találtak. Amúgy petőfi ismertetőjegye volt az úgynevezett "Agyara", amiből már megállapítható lett volna hogy ő az. Amúgy szibériában írt verseket is, és a sírkeresztje is megtalálható ott, amin valami olyasmi a felirat oroszul hogy Alekszandr Sztyepanovics Petrovics magyar őrnagy és költő meghalt 1856-ban. Nem tudom miért nem tudák végre elfogadni az emberek hogy petőfi nem magyarországon halt meg hanem Szibériába vitték több emberrel együtt?


A legszebb ebben a számomra, hogy ezt tatám már 3 évvel ezelőtt is mondta nekem, és több embernek, hogy petőfi nem itt magyarországon esett el, hanem külföldre vitték, feltehetőleg Szibériába, de senki nem hitt neki, viszont most kiderült minden.

2015. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
28%
A történelem tanárom is elmondta ezt a szibériás történetet minden történéssel együtt, de nem szeretnék hülyeséget írni, de ő is azt mondja hogy Petőfi szibériában halt meg, de ezt sokan tagadják, és elvetik, pedig a koponyáját és a csontjait is megtalálták ott, és a DNS is egyezett. De mondta hogy neki sajnos azt kell megtanítania ami a történelem könyvben van, mert az a hivatalos, de jobb ha tudjuk hogy nem minden igaz, ami hivatalos, köztük ez sem.
2015. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan ismert eset, amikor magyarországi személyeket Oroszországba vittek volna. Oroszország egy szövetséges állam (Ausztria) területeként értelmezte Magyarországot, a magyarországiakat így az osztrák császár alattvalóinak tartották, és átadták a császári hadseregnek. Ráadásul az elfogott magyar tiszteket eléggé pontosan vezették, Petőfi meg ugye őrnagy volt, és Bem törzsénél szolgált. Az oroszoknak egyszerűen nem volt semmilyen okuk magyarokat magukkal hurcolni. Amúgy érdekesség, de Oroszország és a magyarok viszonya az intervencióig elég jó volt.

Ennek a Petőfi-legendának már saját története van, közvetlenül a szabadságharc után jó kapaszkodó lehetett ez a romantikus kép, amiben a nagy nemzeti költő Szibériában raboskodik, és a valóság, hogy egyszerűen eltűnt egy csata közepén, és minden valószínűség szerint meghalt, szóval ez túlságosan profán és egyszerű volt ahhoz a Petőfi-képhez, ami az emberek fejében élt.


Nem a kérdezőnek, hanem néhány válaszolónak ajánlom ezt a linket: [link]

A Petőfi-bizottság minden érve vagy csúsztatás, vagy félreértelmezés, vagy elégtelen. Az egész érvrendszer magán viseli az összeesküvés-elméletek legtöbb ismertetőjegyét: a legkülönbözőbb személyek/szervezetek mindenféle motivációt nélkülöző, megmagyarázhatatlan indíttatású gáncsoskodásai "az igazak" ellen; tények/leletek gondos válogatása a prekoncepció alapján, az azt cáfoló bizonyítékok elvetése/meghazudtolása (szintén minden alap nélkül); tények elferdítése, elfogult értelmezése a koncepció alátámasztása végett, régen megcáfolt "bizonyítékok" leporolása nyilvánvalóan hamisítvány voltuk ellenére; a szakvélemények negligálása/vitatása nem tudományos alapokon, elégtelen módon; az "igazság" sulykolása minden elérhető felületen, közben (és ez a legviccesebb) arról való panaszkodás, hogy megpróbálják elhallgattatni őket.

Főleg az utóbbi nagyon káros, mert itt néhány válaszoló hozzáállásán is látszik, hogy "az MTA mond valamit, a Kazánkirály mond valamit, a fene tudja hol lehet az igazság". Ezzel ezeknek a holdkórosoknak sikerült egy szintre feltornázniuk magukat és "elméletüket" az MTA bizonyítékokra építő, tényszerű cáfolatával, legalábbis sok ember szemében. És ez elég szomorú.

2015. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

4-es: Milyen DNS-sel mutatott egyezést? Néhány oldalági leszármazottal összevetették a csontokat, és ezt a vizsgálatot lobogtatják, amivel nem lehet kimutatni rokonságot (csak annak hiányát), az az egyezés, amit kimutatott, megvan az európai lakosság egy jó részében, tehát ennek gyakorlatilag semmi köze a kérdéshez.

3-as: A kiugró szemfog nem olyasmi, amivel egyedül Petőfi rendelkezett, sajátos volt, de ez nem bizonyító erejű.

Az a sírját ábrázoló kép egy olyan városban készült állítólag, amely a valóságban nem létezik, jó eséllyel egy műtermi képről van szó, egy nem túl jó másolatról.

2015. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha két élőlény között van egyetlen egy hasonlóság, annak valószínűsége, hogy a két élőlény azonos, szinte nulla.

Ha a hasonló jegyek száma növekszik, akkor a valószínűségszámítás alapján az azonosság valószínűsége is megnövekszik.


- Két különböző emberszemély esetében, ha a bizonyítottan hasonló testi jegyek száma 11, azaz tizenegy, akkor már a lehetséges azonosság kérdése nem söpörhető le csak úgy a vizsgálóasztalunkról.


- Történt-e levéltári kutatás az orosz csapatok tevékenységét illetően? Megvizsgálta-e valaki, hogy tényleg nem vitt el, vagy mégis vitt el sebesülteket a cári hadsereg? Vagyis a kétféle feltételezésnek vannak-e levéltári kutatáson nyugvó, korabeli bizonyítékai? (Nyilván nem Magyarországon, hanem oroszországi levéltár(ak)ban, például Moszkvában.)


- Megvizsgálta-e szakember a barguzini sírban fekvő személy által írt verseket? Ha igen, milyen megállapítást tett?


- A csata közelében lévő tömegsírt felbontották-e megvizsgálták-e, keresték-e akkortól kezdve, amikortól ezt a politikai helyzet már megengedte?


- Van-e arra példa a tudományok területén, hogy nem szakember fedezett föl valamilyen jelenséget, nem szakember látott vagy talált rá addig nem ismert összefüggésekre vagy nem szakember vált feltalálóvá?

2015. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!