Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek nem lenne jobb a...

Szerintetek nem lenne jobb a világ, ha a 80-as évek sosem érnek véget?

Figyelt kérdés

Ha megmaradt volna ugyanaz a kulturális felfogás, zene, öltözködés, mint akkor.


Én sajnos még nem éltem akkor, de megőrülök a 80-as évekért, olyan határozott, durván kritikus, közember szívét megszólító kornak tűnik, elsősorban a korabeli hard rock zene és öltözködés. Lerobbant gyárak, kemény zene, szakadt ruhák, erőszakos kritikák, Robin Hood-szerű bűnözők tisztelete.


Ezzel szemben manapság csillogó sztárok és celebek életvitelét istenítik, akik csak üresfejű szólamokat puffogtatnak, mindenki egyre konszolidáltabb próbál lenni, az öntörvényű munkás fiatalok helyett az elitet éltetik és teszik példaértékűvé, akik pénzügyileg, oktatásilag jól szituáltak, minden mást elkönyvelnek konzervatívnak, mucsainak, nácinak, kommunistának, miközben az egész társadalom lexikális műveltsége és empátiája egyre kisebb.


Ti hogyan látjátok ezt? Akik esetleg éltek már akkoriban, nektek a 80-as évek populáris kultúrája vagy a mai tetszik jobban?


Szerintem egy alsó-középosztálybeli, munkásosztálybeli fiatal akkoriban számára megfelelőbb kulturális közegben élhetett.


Egyébként nagyon érdekesnek tartom ilyen szempontból a Harry Potter könyveket, különösen az ötödik könyvet, a Főnix Rendjét. Azokban Harry és a barátai, Dumbledore, Sirius, Weasley-ék pont azokat a nézeteket képviselik, amiket pozitívnak gondolok a 80-as évekből, a Mágiaügyi Minisztérium, Umbridge, Caramel miniszter pedig azokat amiket a mai kulturális nyomás erőltet és nem tartok jónak.



2015. szept. 3. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha a '80-as évek nem értek volna véget, akkor te se sűrűn írtad volna ki ezt a kérdést (értsd: nem lenne számítógép(ed)).
2015. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne? Nem szó szerint értettem a kérdést, hanem hogy az akkori kultúra maradt volna meg, nem úgy fejlődött volna a 90-es, 2000-es években, mint a valóságban.
2015. szept. 3. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Akkor máshogyan: adott kultúra sohasem konstans; amit Amerikában kitaláltak mondjuk a 60'-as években, az hozzánk csak a '80-as évekre jutott el, mert az információáramlás némiképp lassú volt. Ahogy feltalálták, hogy hogyan lehet gyorsabb információközlést létesíteni, úgy gyorsult fel a kultúra áramlása is; mára már ott tartunk, hogy akinek feltűnési viszketegsége van, az próbál minél nagyobb baromságot kitalálni, amiből aztán vagy "trend" lesz, vagy nem. Summa summárum, a technológia fejlődése eredményezte a mostani társadalmi ízlést. Tehát, ha azt akarod, hogy a '80-as évek örökké éljenek, szükséges, hogy az információközlés kezdetleges állapotban maradjon, de ez csak szükséges feltétel, viszont sajnos nem elégséges; később is létrejöttek volna egyéb irányzatok, amik csúsztatással, de elértek volna hozzánk is.


Abban viszont egyetértek veled, hogy az akkori kor sokkal emberségesebb volt a mostaninál.

2015. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha vártad volna nyolc évig a tarbantkiutalást, járhattál volna május elsejézni, nézhetted volna egyenes adásban, hogy s...gnyalási okból nem megyünk az olimpiára, kuncsorogtál volna útlevélért, úgy kellett volna minden sz..rt összebuherálni, mert nem lehetett megkapni normálisan boltban semmit, nyomorgotál volna hajnalonként a vágni való cigifüstben a melósvonaton, nem irkálnál iylen marhaságokat, tejfölösképű hülyegyerek!!!!!
2015. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

#1:


Az első személyi számítógép, az IBM PC 1981. augusztus 12-én került piacra.


1972: született meg az első e-mail program, és vezetik be a @ jelet

1974 óta létezik az internet kifejezés

1982: Elkészült a TCP/IP szabvány

1983: AZ első name szerver, és már nem IP címet kell írni, hanem az oldalt nevét, ahogy ma is.


Az igaz, hogy a lakosság körében az 1990-es évek elején, közepén terjed el.

2015. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

... az internet.


(ez lemaradt)

2015. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha vártad volna nyolc évig a tarbantkiutalást, járhattál volna május elsejézni..."


Ez azért elég kevés országban volt így :)

2015. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4-es! Ki mondta, hogy nekem a kommunizmus tetszett volna, és hogy pont a magyarországi 80-as évekre gondoltam?


Abban a korban egyébként legszívesebben Nyugat-Berlinben éltem volna, vagy Amerikában.

2015. szept. 3. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Amerika jó volt a 80-as években,MO-n nem éltem volna megnéztem magyar 80 évekbeli filmeket hááát nem volt valami nagy durranás.

Amerika még most is lakhatóbb élvezetesebb,ez a tömeg miatt van,sokkal több lehetőség van.Nem hiába mondják "A nagy amerikai álom"

Az igazság az,hogy ez az ország egy 0.Gazdaságilag egy csőd,lehetőségileg egy csőd,meg van egy tipikus magyar mentalitás ami nem mindenkire igaz de nagyobb részt észrevehetőbb.Külföldiek szokták mondani,ha magyar a barátod nem kell ellenség.

Szóval szerintem nem az évvel van itt a baj,szerintem ez az ország lakhatatlan,21 évesen nem látom benne a jövőmet:miből lesz házam stb....

2015. szept. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Az igaz, hogy a lakosság körében az 1990-es évek elején, közepén terjed el." - én '95-ben kezdtem el használni az Internetet, akkor még a legtöbb laikus nem is hallott róla, hogy ez létezik. '97 környékén kezdett elterjedni Magyarországon. (A régi szép idők, mikor a netező emberek átlag IQ-ja 120 körül volt... <sóhaj>)
2015. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!