Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha lehetne, az erdélyi magyaro...

Ha lehetne, az erdélyi magyarok csatlakoznának Mo. -hoz, vagy inkább az autonómiát választanák?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam nyáron kint és én is rákérdeztem a megfelelő személytől. A válasz határozottan az autonómia volt.
2015. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autonómiával egyértelműen jobban járnának, gazdaságilag is, a politikáról meg ne is beszéljünk...
2015. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy hallottam, hogy az autonómiát preferálná a többség.
2015. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul autonómiaigény hangoztatásával tudnak szimpatizánsokat, támogatókat gyűjteni a románok körében is, Magyarországhoz átcsatolással viszont egyértelműen nem.
2015. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek van erre bármi reális esély?
2015. szept. 5. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném...


Bár pár évtizeddel ezelőtt valószínűleg a Szovjetunió felbomlására sem láttak sok esélyt az emberek, aztán mégis... Nomeg ott volt Jugoszlávia is... Szóval nem tudom.

2015. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A csatlakozás nem megoldható sem lélektanilag, sem fizikailag. Legfeljebb úgy, ha két szigetszerű állam lenne.

Az autonómia lehetséges, de ehhez értelmes politizálás kell minkét oldalon. Ekkor kialakulhatna egyfajta empátia, és nem lenne lelki akadálya (mert más nincs).

2015. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

"Ekkor kialakulhatna egyfajta empátia, és nem lenne lelki akadálya (mert más nincs)."

Hát azért nem mondanám, hogy Románia gazdasága meg sem érezné Erdély hiányát gazdaságilag. Van ott bányászat, fakitermelés dögivel.

2015. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És ki mondta, hogy meg kell éreznie Erdély hiányát. Az autonómia estén is Erdély Románia része. És a román GDP-be továbbra is ugyanúgy számít bele az erdélyi GDP.
2015. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Nehéz elképzelnem politikai autonómiát gazdasági szétválás nélkül. A GDP egy dolog, a nyersanyagforgalom más.
2015. szept. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!