Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Könyv Freud pszichoanalitikus...

Könyv Freud pszichoanalitikus elméletéről, amely nem csak leírja de elemzi és a modern pszichológiára támaszkodva a hibás elképzelésekre is felhívja a figyelmet, de mégis KÖNNYEN ÉRTHETŐ? 18 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az ösztön-én, ego és felettes-én elmélet, mely már azelőtt megfogalmazódott bennem is valamiylen szinten, hogy egyáltalán tudtam volna, hogy ez egy létező elmélet és Freud-hoz kötődik. Valamilyen olyan könyvet szeretnék olvasni róla, amit könnyen megértek, elmagyarázza nekem Freud teljes elméletét, van szó róla benne Freud kísérleteiről, de ugyanakkor rámutat a hibáira is.

Gimnáziumba járok, 18/L vagyok.


2010. márc. 14. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyasmi a címe, hogy Miben tévedett Freud?
2010. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy Freudot nem igen lehet másból teljesen (és helyesen) megérteni, csak a saját szövegeiből. Van ugyanakkor egy viszonylag egyszerűbb könyve, a "Bevezetés a pszichoanalízisbe", amit direkt a nagyközönségnek szánt. Ezt érdemes olvasgatni.


Hogy hol és miben tévedett? Hát, azért be kell látni, hogy elég sok mindenben, amit a későbbi pszichoanalitikusok cáfolnak is keményen. Ezzel, és az ezzel kapcsolatos vitákkal is könyvtárakat lehetne megtölteni.


Van egy elég jó összefoglaló ennek a szövegnek a bevezetőjében:

"Hartmut Kraft: Bevezetés a pszichoanalitikus művészetpszichológia tanulmányozásába"


Ez NEM CSAK a művészetpszichológiáról szól, az első fele semmiképp. Megtalálható a Bókay Antal és Erős Ferenc szerkesztette "Pszichoanalízis és irodalomtudomány" című kötetben (Bp., Filum, 1998. 13-30.o.).


Ha nem tudod megszerezni a könyvet adj egy email-címet, és elküldöm neked word-ben. :)


Üdv

2010. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, és tök örülök, hogy foglalkoztat a kérdés.

Szerintem a pszichoanalízis a pszichológia egyik legérdekesebb ága, nem annyira reáltudomány, hanem inkább humán-jellegű, bölcseleti.

Ha van bármilyen kérdésed még, szívesen segítek.


És ide küldheted az emailed, hogy ne kelljen ide kiírnod:

angard@citromail.hu

2010. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, csak azért válaszolok, mert érdekel a téma, és az esetleges további válaszok!


Kösz a kérdést, üdv. :)

2010. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!