Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 1920.06.04. után az elcsatolt...

1920.06.04. után az elcsatolt területeken mikor kezdték "betelepíteni" az elnyomókat, az ott élőknek milyen reakciójaik voltak, mikor létesítettek először román, szerb, szlovák, ukrán iskolákat?

Figyelt kérdés

Az elcsatolt részek és Trianon közti viszony?

Engem konkrétan Trianon érdekelne.

Ha valami egyéb infótok van,írjátok le ide!


2008. szept. 10. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

el vagy tévedve.


az úgy nem igaz, hogy minden elcsatolt terület magyar lett volna. Sőt az egycsatolt területek nagy része nem is volt magyar terület.

A gond az volt, hogy a szövetségesek (főleg a franciák) úgy gondolták, elcsatolnak szín magyar területeket is, ezzel mintegy sakkban tartva a késöbbiekben magyarországot. Még ezt is meg lehetett volna akadályozni, ha úgy állunk hozzá a dologhoz, ahogy kellett volna, de mire felébredtünk és kiküldtünk egy olyan személyt tárgyalni (ez volt Teleki) aki értelmes, kompromisszum képes ember, addigra az egész már eldőlt.


az eredeti Teleki féle térkép a nemzetiségekről:

[link]


ez öszerakva a trianoni határokkal:

[link]


világosan látszik, hogy Erdélyt leszámítva (ami sziget jellegű volt magyarság szempontjából már akkor is) alig vittek el szín magyar területeket.

2008. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok eltévedve,hol írtam én ,hogy minden elcsatolt terület színmagyar volt?Különbenis nem a kérdésre válaszoltál!
2008. szept. 10. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

azért nem kell mindjárt lebaltázni a válaszolót, mert nem írt butaságot.

a kérdésedet sem ártana pontosítani, mert te folyamatosan a "trianon viszony"- ról beszélsz, pedig ilyen nincs. trianon egy kastély párizs mellett, itt írták alá a háborút lezáró békeszerződést, tehát olyan, hogy "Az elcsatolt részek és Trianon közti viszony" - nincs.

ha téged "konkrétan Trianon érdekelne", akkor írd a gugliba, hogy "Trianon" - és megcsodálhatod ezt szép kastélyt...

2008. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az iskolák megvoltak, mint ahogy a nemzetiségek is.


tényleges be és kitelepítések nem voltak, bár kb. 350.000 magyar menekült az elcsatolt területekről vissza Magyarországba. (az ő elhagyott házaikba nyilván volt beáramlás) Hogy ők pontosan honnan jöttek és miért, arról nem nagyon van adat. (feltételezhető, hogy azokról a településekről jöttek, ahol nem volt meg a magyar többség) Sok állami tisztségviselő is elhagyta az elcsatolt területeket, mert megszünt a munkahelyük, meg pl. a selmecbányai akadémiát is tanárostul, diákostul elköltöztették (Sopronba).


valódi felülről irányírtott kitelepítések, népességcserék a második világháborút követő időszakban voltak, azok is csak a "kollektív bűnösség" elvének megszületése után.

2008. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy Trianon egy kastély Versailles-ban,de azt hittem elég világos ,hogy engem nem a kastély érdekel,hanem az ott aláírt egyezményeknek köszönhető elcsatolás .
2008. szept. 10. 21:53
 6/7 anonim válasza:
55%

"tényleges be és kitelepítések nem voltak, "......de igen,voltak tényleges kitelepitések,az anyám és a nagyszüleim még ma is mesélnek róla hogy szekereken,egy táskával,mindenüket hátrahagyva kellett elmenniük,mert vitték őket.NEM ŐK AKARTAK MENNI!

ui:Szlovákiából irok!

2008. okt. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"az anyám és a nagyszüleim még ma is mesélnek róla"


nem vagy te egy kicsit eltévedve az időben???


trianon 88 éve volt. az még esetleg elhiszen, hogy az anyukád máig meséli, mert mondjuk 94 éves, de hogy a nagyszüleid is, azt már nem veszem be...


nem kevered te össze a már említett második világháború utáni kitelepítésekkel???

2008. okt. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!