Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Amerikai Egyesült Államok...

Percy Jackson kérdése:

Az Amerikai Egyesült Államok alkotmányában milyen változtatások történtek a függetlenségi háború után?

Figyelt kérdés
Bármiféle helyes adat, magyar vagy angol nyelvű weboldal sokat segítene, köszönöm!

2015. nov. 29. 11:54
 1/2 Tomcsó ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem miért nem használják az emebrek a google-t...

angol: [link]


De én úgy tudom, hogy az amerikaiak pont arra nagyon büszkék (?), hogy az alkotmányuk a megírástól kezdve nem változtatták.

2015. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az amerikai alkotmányt nem módosítják, hanem kiegészítéseket tesznek hozzá, ami a gyakorlatban kb ugyanazt jelenti (a kiegészítés felülírja az alkotmány vonatkozó részét). Az amerikaiaknak nagyon érdekes a hozzáállásuk az alkotmányhoz, részben a nemzettudatuk alapja, ennek szimbolikus következménye a fenti, de másrészt 200 év alatt kevesebb mint egy tucat kiegészítést tettek hozzá.
2015. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!