Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találok megfelelő szakirod...

Hol találok megfelelő szakirodalmat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10. évfolyamos vagyok és ma a történelem tanárom felvetette, hogy lehet írni házi dolgozatot, viszont legalább kettő szakirodalom legyen feltüntetve...ebből legalább egy legyen nyomtatott.


Tehát, mi számít szakirodalomnak?


A földrajzi felfedezésekről, és a migráció kapcsolatáról szeretnék írni, de nem tudom, hogy például "Sun Tzu: The Art of War" című könyve szakirodalom-e? Mert szerintem nem, de azért elég jó lenne ha az lenne.


Tudtok olyan oldalt linkelni, ahol az említett témáról találok szakirodalmat?


Előre is köszönöm!


2015. dec. 3. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szakirodalom alapvetően az, ami a tudományos kritériumoknak megfelel, és önálló mondanivalóval rendelkezik az adott témában. A te esetedben ez azt jelenti, hogy nem ismeretterjesztő, nem újságcikk, és nem is középiskolai tankönyv (de lehet hogy utóbbit a tanárod elfogadja szakirodalomnak, kérdezz rá), hanem más, a témával foglalkozó nyomtatott anyag. Az interneten lévő anyagokról az ellenőrizethetetlenségük miatt nehezebben megállapítható, hogy szakirodalomnak számít-e, így onnan ne dolgozz, vagy ha találsz érdekes anyagot, előbb küldd el a tanárodnak, hogy megfelelő-e.

Hát nem tudom hogy kapcsolódik a témádhoz, de Sun Tzu könyve szakirodalom, csak nagyon régi, szóval általa leírt tényszerű adatokra nem érdemes hivatkozni, viszont mint irodalmi vagy elméleti alkotás, szóba kerülhet. Szóval lehet szakirodalom, de a témától függ, hogy felhasználható-e arra.

2015. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. dec. 5. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!