Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit kell tudni a pszichológia...

Mit kell tudni a pszichológia szakmáról?

Figyelt kérdés

Noha még csak most fogom hátrahagyni az általánost, már szilárd elképzelésem van a jövőmet illetően.Egyedül a pszichológia világa ragadott magával.Ám ezzel csak annyi a probléma, hogy senki sem tud felvilágosítani ezzel kapcsolatban.Leginkább az érdekelne, hogy milyen gimibe kéne mennem ehhez és a pszichológiának milyen fajtái(?) vannak.Annyit elárulnék, hogy nem vagyok oda a gyerekekért, inkább a "problémásabb" ágazata érdekelne.

A válaszokat nagyon megköszönném! ^^



2015. dec. 3. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy értve a problémásabb ágazata? Akik a súlyosabb esetekkel foglalkoznak? Az a pszichiátria, ott alkalmaznak pl. gyógyszeres kezelést is. A pszichiáter orvos, tehát ehhez az orvosira kell menned, ahhoz elsősorban biológiára kell rágyúrnod középfokon.

A pszichológus beszélget az emberekkel (gyerekekkel vagy felnőttekkel), verbális terápiával, gyakorlati tanácsokkal, "önsegítő" terápia előírásával próbál javítani a helyzeten. A pszichológus bölcsész, úgyhogy ehhez a humántárgyakra kell hangsúlyt fektetni az egyetemig vezető tanulmányokban.

2015. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontosabb kiegészítést, igen hasznos volt, de kifejezetten a beszélgetés/tanácsadás érdekel, azaz pszichológia. :) Lehet furcsán fogalmaztam, de jobban kifejtve olyanokra akartam célozni, mint a kriminálpszichológia.Ebből adódóan arra lennék kíváncsi, hogy ezen kívül még, milyen ágazatok közül válogathatnék majd.
2015. dec. 3. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Erős gimnáziumba menj, ahol színvonalas az angol nyelv oktatása. Emellett bármire ráállhatsz, mert jelenleg elég sok mindent elfogadnak érettségi tárgyként a szakra való felvételinél (töri, magyar, matek, biosz, többféle nyelv)... Persze ez változhat még, bármi történhet, mivel elég soká jutsz el te a felvételiig, nem biztos, hogy ez marad a követelmény. Nagyon magas a ponthatár minden évben, úgyhogy nagyon jól kell tanulnod.


Az pedig elsőre egy kicsit ijesztő, hogy "egyedül a pszichológia világa ragadott magával", mivel itt nem csak pszichológia van színtisztán, hanem rengeteg más területtel is barátkoznod kell, a legtöbb pszichológushallgató nem csak a pszichológia felé érdeklődik. Erre szükség is van ahhoz, hogy minél sokrétűbb legyen a tudásod.


A pszichológián belül szerintem úgy indulj el, hogy milyen mesterképzéses (MA) szakirányok vannak jelenleg. Ezt bármelyik pszichológiát oktató egyetem honlapján meg tudod nézni, de akár a felvi.hu honlapon is fent van szerintem a felsorolás. Ebből láthatod, hogy a 3 éves alapképzés után milyen irányba lehet elsősorban szakosodni. Utána még sok más specializált terület is létezik, szakirányú továbbképzések, módszerspecifikus képzések hadát kell elvégezni.


A kriminálpszichológia ilyen kifejezéssel illetve itthon nem létező fogalom, nem tanítanak ilyet, nem lehetsz kriminálpszichológus végzettségű. Viszont van igazságügyi pszichológia, de az sem a pszichopatákkal foglalkozik főleg, hanem onnantól kezdve, hogy beszámítható volt-e Józsi, amikor lövöldözött a nyílt utcán, azon keresztül, hogy valóban megerőszakolták-e Krisztit és nem csak hazudik róla, odáig, hogy melyik szülőhöz kellene kerülnie a gyereknek a válás után, rengeteg féle üggyel kell foglalkozni. Tehát lényegében ide tartozik minden olyan ügy, ami a bíróság elé kerül, és te, mint pszichológus szakember szakvéleménnyel rendelkezhetsz, ami előrébb viheti az ügyet és a bírálatot.

2015. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
100%
Szerintem legyen meg majd a diplomád és ha egyszer eljutsz a klinikai pszichológus "rangig" akkor már afelé orientálódsz amit szeretsz csinálni. Hidd el ez mögött a cím mögött is sok éves tudás és tapasztalat rejlik.
2015. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!