Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Gracchus fivérek - Kik voltak?

Wrtforever kérdése:

Gracchus fivérek - Kik voltak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is köszönöm hogy elolvassátok.

A kérdésem felétek az lenne, hogy tudnátok-e szolgálni pár alapvető információval a 'Gracchus fivérekről'?

Holnapra kell történelemből egy prezentációt készítenem, viszont a Google nem igazán segít, hiszen még ő is csak 540 találatot adott ki, ezért kérném a segítségeteket!

Alapvetően az alábbi elvárásoknak kéne megfelelni:

- kik voltak

- mit csináltak

- milyen célokért küzdöttek

- miért haltak meg


Előre is köszönöm ha esetleg tudna valaki segítene.

15/L



2016. jan. 13. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Róma 2 hatalomra jutott vezetője volt: Caius és Tiberius Gracchus, a 2 testvér. Egymást követték a trónon, és a legfőbb közös céljük az a szegényeknek/nincsteleneknek való földosztás volt. Igenám, de a föld a hatalom alapját jelentette, melyet a szenátus nem nézett volna jó szemmel ha a szegények kezébe kerül. Saját magának akarta megtartani a hatalmat! Így egy idő után el tette őket lábalól, persze váratlanul "balesetnek" álcázva. =)
2016. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm szépen!

Esetleg valamilyen forrást tudnál csatolni?

Wikipédián néztem utána, viszont ott is csak a Gracchus fivérek egyikéről találtam magyar leírást.

Nagyon sürgős, holnapra kell elkészítenem a prezentációt.

Köszönöm az eddigi segítséget.

2016. jan. 13. 20:48
 3/9 anonim válasza:
Ezeket csak könyvtárba tudod kigyűjteni. Reggel menj be nyitásra és keresd meg a könyvet, majd órák alatt jegyzeteld ki.
2016. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ez talán elég lesz :)


[link]

2016. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2016. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mintha el akarnám venni a kedvedet tőle, meg elvileg már megvolt a prezentáció úgyis, ha tegnap írtad ki a kérdést, de elég nagy hülyeségnek tartom, hogy 15 éveseknek ilyen szinten tanítják a római történelmet. Mondom ezt 30 éves fejjel és két diploma után, amiben benne volt több félév római jog is. Most már érdekesnek tartom a Gracchusok történetét, de fele ennyi idősen, amikor én is tanultam először, se nem kötött le, se nem értettem igazán.
2016. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, viszont további válaszokat is várok!
2016. jan. 17. 11:46
 8/9 anonim válasza:

Ők találták fel a konzert nyitót!!!!


Réges rég amikor feltalálták a konzervet,akkor még hagyományos Plakettel nyitották ki ! Ezután ez a 2 testvér elment 1 kocsmába,és ott kértek pár korsó sört! Ezután elkezdtek beszélni mennyei megyeiről h milyen jó is lenne Magyarországon focizni,de nincs meg a tehetségük hozzá! Ezután már szomorkodva más témára kapcsoltak ,és hirtelen az egyiknek eszébe jutott a konzerv nyitó formája! Ezután elmentek haza,és kifaragták fábúúú de aztán rájöttek hogy ez nem hatásos,ezért elkészítették fémből is,és azóta ezt használja mindenki! Természetesen ezek után milliókat kaszáltak! Ezután megvalósult az egyik álmuk hisz mennyei megyei meccsekre jártak ki! (kicsit bánkódtak hogy nem lehettek focisták,de aztán nem bánkódtak annyira,mert látták a Magyar focinál nincs jobb a világon) Így hát drukkoltak tovább a kedvenc csapatuknak! Igazából én ezt tanultam az iskolába! Egyetemet végeztem szóval én mindent tudok ! Szívesen a választ (köszönöm az államnak hogy támogatta az egyetemi tanulmányaimat,és ilyen okos lehetek)

2016. jan. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 12 éves vagyok és 7.es...Igen én sem értem miért kell ilyeneket tanulni, de szeretem a törit úgyhogy engem nem zavar, csak az eseménymozzanatok egy kicsit részletesek és mindent megtanulni...remélem jó volt a prezi!
2018. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!