Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A fáraók tényleg tartottak...

A fáraók tényleg tartottak maguknak fiú szexrabszolgákat is?

Figyelt kérdés

Nem vagyok homofób, sőt, meleg vagyok, de ezen én is elcsodálkoztam, és így belegondolva nem tudom elképzelni.

Vagy ez csak egy állítás, és lehet, hogy nem igaz?


Nőt még el tudok képzelni mert ha épp a fáraónak úgy tartotta kedve, akkor csinálta amit csinált. Na de fiúval?

Vagy miért tartottak mellette fiúkat is? Kíváncsi vagyok a témára, hogy egy fáraó például mit szerethetett egy fiú szexrabszolgával, amit egy nővel nem. (Gondolom a fáraó nem a passzív fél volt, vagy igen?)


Tudom, fura és kényes téma, csak érdekelne ilyen téren a fáraók (vagy esetleg egyéb uralkodók) magánélete.



2016. márc. 23. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert gondolod akkor nem voltak melegek? A kiralyok is sokszor tartottak maguknak kegyencet (vagy eppen kegyenceket, joparat), joparszor eselyesen olyan celra - peldaul III. Henrikrol is terjengett ilyen pletyka, vagy peldaul Buckingham hercegrol.


Meg ha te meleg vagy, akkor kulon miert elkepzelhetetlen, hogy a farao lett volna a passziv fel? Nincsen veszesen nagy tajekozottsagom a melegek szexualitasarol, de amennyire ismerosi korben hallottam, mind a ket fel elvezi az analis reszet is, mint a ket oldalon - ergo a farao is elvezhette...

2016. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastál erről? Jó pár fáraó neve, vagy életének fontosabb eseményei sem ismertek, nem hogy ilyen részletek a mindennapjaiból, hogy "passzív fél" volt-e, vagy egyáltalán milyen szolgákat tartott?


Az ókori egyiptomi homoszexualitásról nagyon kevés a forrás, azok is több értelműek, viták tárgyát képezik, és az sem eldöntött, hogy mennyire volt elfogadott.


Valószínűleg létezett, erre van egy-két utalás, de olyan "virágnyelven" fogalmaztak, hogy többféle értelmezés lehet.


Arról nem tudok, hogy a fiú szexrabszolgák általánosak voltak a fáraóknál, de ha fel is bukkanna egy fáraóval kapcsolatban ilyesmi, az még nem jelentené, hogy elterjedt volt a körükben.

2016. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Az egyiptomiak mivel törölték ki a feneküket?
2016. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

nem akarok a lelkedbe taposni, de ez a fúj homik dolog eléggé új keletű és igazából csak a zsidó gyökerű vallásokra (zsidó, keresztény, iszlám) és az azokból létrejövő kultúrákra igaz.


a többiek jellemzőn nem így gondolkodnak. Platón Lakoma című műve pl. arról szól, hogy a szerelem legtisztább formája az, amit egy idősödő férfi érez egy fiatal fiú iránt...

2016. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindig voltak melegek, csak kíváncsi vagyok.
2016. márc. 23. 20:57
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értem a problémádat. Egy meleg fáradó miért tartott volna női szexrabszolgákat?
2016. márc. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 fersk ***** válasza:

"Az egyiptomiak mivel törölték ki a feneküket?"

Ezt nem tudom, de állítólag a rómaiak kacsaúsztatóval kombinálták a budit, használat után a pelyhes kiskacsákat visszadobták a vízbe. Áttételes Water Closet.

2016. márc. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
17%

Én kiakadok ezektől a kérdésektől, kicsit ésszerűen kellene gondolkodni az ókori történelemről.

A katona államokban, jómódú körökben a fiús dolgok elfogadottak voltak, természetes dolog volt amiről nem beszéltek.

Kicsit gondolkodjatok a katonákat évekig képezték ki, zárt katona közösségekben ahol asszony csak főzésre volt. Hormonok dolgoztak....

Évekig harcoltak és abban az időben nagyobb szégyen volt egy nőt megbecsteleníteni, mint homokozni egymással.

Szentén a jómódú családoknál elkülönítve tanították a fiukat, lányokat. Azóta van ez a baromi nagy beszéljünk róla, bűn stb. mióta katolikus vallás van. (Bár az már más kérdés ha ez olyan bűn miért homokozott a sok katolikus püspök, pap).

Spárta, Róma, Görögök stb. a nagy államokban mind ment a homok, nem is volt ezzel gond.

Ma se lenne, ha mindenki elintézné zárt ajtók mögött, mert a szex nem az utcára való.

Araboknál, Törököknél, Görögöknél is belefér a mai napig ez, persze a hajtűdobáló, risza legényeket ott sem tűrik, sőt az araboknál ha kiderül kampec a legénynek.

2016. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 fersk ***** válasza:

"nagyobb szégyen volt egy nőt megbecsteleníteni"

Ezt a kort pontosítanád?

2016. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elso es az utolso farao kozott eltelt ugy 3000 ev, es 150-ne is tobben voltak. Gondolj bele, hogy az utobbi 3000 evben Europaban felemelkedett es elbukott a Romai Birodalom, volt egy kozepkor, egy ujkor, ket vilaghaboru es meg sok egyeb. Szoval abban a 3000 evnyi Egyiptomban es 150 faraoban akkora elteresek lehetnek, mint Matyas kiraly, Hitler es Julius Caesar kozott. Vagyis nem mondhatod azt igy altalanosan, hogy “a faraok”, de lehet, hogy voltak olyan faraok, akik.


Amugy a homoszexualitas megitelese koronkent es kulturankent eltert. Volt kultura ahol letezett es bevett volt egyfajta mentor-tanitvany viszony, ami nem merult ki kizarolga a tanitasra, hanem volt benne homoszexualitas is. Az ilyen tarsadalmi dolgok, akarmilyen orok ervenyunek is tunjenek, ugyanugy valtoznak mint minden mas. A nok megitelese, a homoszexualitas megitelese, a testi agresszio megitelese (azaz hogy valakit jol pofan verni mennyire szamit felhaboritonak), ezek mind elteroek voltak kulonbozo kulturakban. Nyilvan 3000 ev alatt Egyiptomban is jottek-mentek a divatok.

2016. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!