Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A történelmi korok mettől...

A történelmi korok mettől meddig tartanak? Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, Jelenkor?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 21:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igazából egyértelmű határokat nem igen lehet húzni, mivel a történelem egy folyamat, és nem áll meg néha, hogy hirtelen átváltozzon. Bár érdekes megfigyelni miért is tekintünk egy-egy eseményt korválasztónak.
2010. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
azért megnézném, milyen alaposan kerested a könyvedben... ez minden általános iskolai történelemkönyvben benne van
2013. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Őskor:emberiség megjelenése-kb. Kr.e. 3000

Ókor:kb. Kr.e. 3000-Kr.u. 476

Középkor:476-1492

Újkor:1492-1918

Jelenkor:1918-napjainkig

(én így szoktam elgondolni, természetesen egyértelmű hogy a pontos adatok ilyen témában félrevezetőek, de érdemes azért bekategorizálni a korokat szerintem)

2014. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ahogy mi tanultuk anno:

ókor: írás megjelenése - Nyugat-Római Birodalom bukása

középkor vége: Amerika felfedezése / Bizánci Birodalom bukása

újkor: I. világháborúig / I. világháború végéig


Amúgy ahogy ezt már korábban is írták, nem konkrét időponthoz kötött dolgok ezek, inkább csak jelképes évszámok. Egészen eltérő és érdekes felosztások is vannak, én valahol még olyan véleményt is olvastam, ahol a középkort a Napóleoni háborúk végéig tolták ki.

2016. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!