Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jogi szövegeket miért kell...

A jogi szövegeket miért kell ilyen bonyolultul, összetetten megfogalmazni?

Figyelt kérdés

Ez miért jó?

A szerződések, törvények, vagy akármilyen jogi szöveg mind-mind bonyolultan van megfogalmazva úgy, hogy az átlag ember nem is érti, még többszöri elolvasásra sem.

Sokan mennek el egy jogászhoz azért, hogy a szerződésüket átolvastassák, és a jogász magyarázza el nekik, hogy mi hogy van.


De miért nem lehet az egyszerűségre törekedni? Nekem is tanulnom kellett anno jogot, de ahogy a könyvben le volt írva, úgy képtelen voltam megjegyezni. Így leírtam magamnak érthetően, természetesen semmilyen dolog nem maradt ki belőle, és úgy már tényleg érthető volt.


Miért van szükség ilyen bonyolult nyelvezetre? A "szokáson" kívül.



2016. máj. 22. 14:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok jogász, de az adótörvényeket bizony alaposan kellett tudnom értelmezni! Ha nem vagyunk járatosak a törvények olvasásában, bizony könnyen elcsúszhatunk azon, hogy figyelmen kívül hagyunk egy veszőt, egy kettőspontot, vagy hasonlókat, és attól kezdve bizony már teljesen már lesz/lehet egy mondat, a törvény lényege!!!

És sokszor mondtam is, azért fogalmaznak ilyen nyakatekert módon, mert ha rosszul értelmezzük, akkor bizony rögtön jön/jöhet a bünti, és a honpolgár a gatyáját is odafizetheti nekik...

Nagyon-nagyon nem szeretem/nem szerettem ezt a törvényalkotási módit! Én is azt mondom, miért nem lehet úgy megcsinálni, hogy akárki megérthesse!!!

2016. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!