Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki megtudná nekem fogalmaz...

Valaki megtudná nekem fogalmazni, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

"In the beginning were the Words,

and the Words made the world.

I am the Words.

The Words are everything.

Where the Words end the world ends.

You cannot go forward in an absence of space.

Repeat."


Az én véleményem szerint azt jelenti," a szavaink határai képezi a világ határát, ezért mivel nincsenek szavak rá, nem tudjuk megfogalmazni mi van a téren túl, nem is tudunk átlépni oda"



2016. jún. 17. 05:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A kezdetben voltak a szavak,

És a szavak megalkották a világot.

Én vagyok a szavak.

A szavak a minden.

Ahol a szavaknak vége van, ott a világnak vége van.

Nem tudsz előre menni egy üres térben.

Ismételd.


A harmadik-negyedik sort nem tudtam szebben lefordítani.

2016. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy alapvető nyelvfilozófiai tétel akar lenni a biblai teremtéstörténet mintájára. ,,Kezdetben vala az Ige..." - Az igének kicsit tágabb jelentése van, eredetileg a görög logos kifejezést használták rá, ami közelebbi rokonságban lehet azzal, amit a kérdésben idézett szövegben Words szóval illetnek, ami itt leginkább üzenetet, ígéretet és minden olyat jelent, ami egy teremtés során alaptételként szolgálhat a világ létezésének végső kérdéseire, így Isten létezésének bizonyítására is. Nemhiába nevezi a negyedik evangélium Jézust logosznak, mint Isten materializálódott kinyilatkozásának.
2016. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes.


Ehhez kapcsolatosan érdemes elolvasni:


[link]


Üdv!

2016. jún. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!