Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Minél okosabb egy ember annál...

Minél okosabb egy ember annál pesszimistábban látja a világot?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi koze a pesszimizmushoz. Minel "okosabb" egy ember (de mondjuk inkabb ugy hogy minel tobbet tapasztalt, minel szelesebb latokorrel rendelkezik) annal REALISABBAN latja a dolgokat. A valosag pedig sokszor elkeserito, de ettol meg ez nem egyenlo a pesszimizmussal.
2016. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Én azt tapasztaltam hogy ez attól függ hol szerzi az ember a tudást és milyen tudást. Mikor a fősulin végeztem, ki is égtem és mivel az oktatás leginkább arról szólt hogyan legyen a végzett diák jó alkalmazott, eléggé pesszimista voltam. Aztán hogy kigyógyuljak a kiégésből, a saját életem éltem és nem dolgoztam sehol, a nyugdíjas szüleim háztáji gazdaságában tevékenykedtem, ami üdülésnek tűnt. Ettől kezdve egyre optimistább lettem, mert magam döntöttem el milyen információkkal gyarapítom tudásom. Olyannal ami tényleg előbbre vitte életem. És a saját életem építettem, volt időm mindenre, tehát semmi okom nem volt a pesszimizmusra. Közben számos olyan tudással gyarapodtam amit nem tanítanak az iskolapadban. Kizártnak tartom hogy a saját életem további előbbre vitelére szerzett további tudás pesszimistává tenne. Épp ellenkezőleg. Azt el tudom képzelni hogy egy idegen munkahely érdekében szerzett tudás azzá tenne.
2016. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 EagleHUN ***** válasza:
78%
Nem pesszimistábban. Realistábban. Muhahahaaaa.
2016. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá, hogy a legtöbb ember álom világba ringatja magát.
2016. jún. 17. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Most jöttem rá, hogy a legtöbb ember álom világba ringatja magát."

Még szerencse, hogy te, a legtöbb emberrel ellentétben kőkeményen szembenézel a valósággal. Hány éves vagy? 16?

2016. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2016. jún. 17. 13:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igen szerencsére egyelőre elmondhatom, hogy szembe nézek a valósággal. Ez nehéz feladat, de teljesíthető és nem vagyok lenéző másokkal szemben, csak elkeserít amit látok.
2016. jún. 17. 13:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nézhetnél szembe a valósággal, ha be sem tudod fogadni?

Gondolod, hogy bármelyikünk is láthatja a valóságot, a maga teljességében - beleértve ebbe a lehetséges jövőképeket is?


Nem, te a saját szubjektív valóságodat látod, ahogyan mindenki más is. Egyébként úgy vettem észre, nem intelligenciafüggő a derűlátás, felfogás kérdése. Nem azt jelenti, hogy eltorzítom a saját szájam ízére a szubjektív valóságképemet, hanem azt, hogy miként reagálok rá, illetve viszonyulok hozzá.

2016. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Az élet szar. Nekünk annyi. Sose lesz már jobb.
2016. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Arra amit írsz, a tipikus példa a Sunset Limited film prof főhőse (Tommy Lee Jones szereplésével és rendezésében, nem rossz film).

Biztos, hogy van, aki így reagál.

De én nem húznék egyértelmű összefüggést.

Aki értelmesebb, olyan dolgokban is tud látni pozitívumot, amit egy "butább" észre sem vesz.

Ami tuti, legalábbis szerintem, hogy minél intelligensebb valaki, az emberiségről annál lesújtóbb véleménnyel van.

2016. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!